Verimli Üretim için Doğru Hammadde Seçimi Eğitimi PAGEV AKADEMİ'de gerçekleşti...
Verimli Üretim için Doğru Hammadde Seçimi Eğitimi PAGEV AKADEMİ'de gerçekleşti...

VERİMLİ ÜRETİM İÇİN DOĞRU HAMMADDE SEÇİMİ EĞİTİMİ GERÇEKLEŞTİ

Günümüzde, plastik mamul imalat süreçlerinde, hammadde yapısını iyi bilmek, imal edilecek ürünün kalitesi ve maliyetleri üzerinde direkt etkilidir. Plastik mamul imalatı yapan işletmelerin genelinde, hammadde özellikleri ve yapıda kullanılan katkılar hakkında yeterli bilgiye sahip olunmaması sonucu makinaların çalışma kapasiteleri düşmekte, işletmeler için zaman ve para kaybına yol açmaktadır. Türk Plastik Sanayicileri Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı (PAGEV), eğitim misyonu kapsamında kurduğu PAGEV Akademi ile proseste verimliliği sağlamak, yüksek maliyetleri düşürmek, karşılaşılan sorunların doğru ve zamanında çözülmesini sağlamak amacıyla, teknik eğitimlerini sürdürmektedir.

PAGEV AKADEMİ'de son olarak "Verimli Üretim İçin Doğru Hammadde Seçimi" konusunu mercek altına aldı. Sektörün üretim, Ar-Ge, yönetici, teknik personel, öğretmen ve operatörlerine yönelik düzenlenen seminer, İKMİB Eğitim Salonu'nda gerçekleşti. Rüstem Polat Plastik Eğitim, Danışmanlık, Ar-Ge bünyesinden, Polimer Bilimi ve Teknolojisi Danışmanı Rüstem Polat'ın verdiği eğitim kapsamında komodite plastikler ve özellikleri ile ilgili detaylı bilgi verildi.

Polimer Bilimi ve Teknolojisi Danışmanı Rüstem Polat "Verimli Üretim İçin Doğru Hammadde Seçimi" konusu kapsamında hazırlamış olduğu sunumda ana başlıklar olarak; Plastik ana grupları, En çok kullanılan komodite plastik hammaddeler, Yapıda kullanılan katkılar ve etkileri, Homopolimer ve Kopolimer yapılar, İşleme özellikleri, Endüstriyel kullanımları, Karşılaştırma yöntemleri konularıyla ilgili dinleyicilere bilgiler verdi.

Soru ve cevap kısmının ardından tamamlanan eğitime katılan dinleyiciler, PAGEV organizasyonundan duydukları memnuniyetlerini de ifade ettiler.

VOC TEST MERKEZİ
Ambalaj Atıkları
Plast Eurasia 4-7 Aralık 2024
Partnerlerimiz
2
1
3