PAGEV AKADEMİ Eğitimleri Hızla Sürüyor…! Enjeksiyonla Üretimde Karşılaşılan Sorunlar ve Çözümler Eğitimi verildi…
PAGEV AKADEMİ Eğitimleri Hızla Sürüyor…! Enjeksiyonla Üretimde Karşılaşılan Sorunlar ve Çözümler Eğitimi verildi…

PAGEV AKADEMİ Eğitimleri Hızla Sürüyor…!

Rüstem Polat tarafından, Enjeksiyonla Üretimde Karşılaşılan Sorunlar ve Çözümler Eğitimi verildi…

Günümüzde, plastik enjeksiyon ile imalat süreçlerinde, işleme prosesini iyi bilmek, imal edilecek ürünün kalitesi ve maliyetleri üzerinde direkt etkilidir. Enjeksiyon prosesi ile imalat yapan işletmelerin genelinde, plastik enjeksiyon prosesinin teorisine hakim olunmaması ve hatalı ürünlerdeki duruşlardan ötürü makinaların çalışma kapasiteleri düşmekte, işletmeler için zaman ve para kaybına yol açmaktadır. Türk Plastik Sanayicileri Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı PAGEV, eğitim misyonu kapsamında kurduğu PAGEV AKADEMİ ile proseste verimliliği sağlamak, yüksek maliyetleri düşürmek, karşılaşılan sorunların doğru ve zamanında çözülmesini sağlamak amacıyla, teknik eğitimlerini sürdürmektedir.

PAGEV son olarak "Enjeksiyonla Üretimde Karşılaşılan Sorunlar ve Çözümler" konusunu mercek altına aldı. Sektörün üretim, Ar-Ge, yönetici, teknik personel, öğretmen ve operatörlerine yönelik düzenlenen eğitim, İKMİB Eğitim Salonunda gerçekleşti. Eğitim, Rüstem Polat Plastik Eğitim, Danışmanlık, Ar-Ge bünyesinden, Polimer Bilimi ve Teknolojisi Danışmanı Rüstem Polat tarafından verildi. Eğitim kapsamında enjeksiyon prosesi, makine seçimi ve enjeksiyonla üretimde karşılaşılan sorunlar ve çözümleri ile ilgili detay ve gelişmeler sektör temsilcileri ile paylaşıldı. Gerçekleşen eğitime plastik sektörünün önemli firmalarından temsilciler dinleyici olarak katıldılar.

Polimer Bilimi ve Teknolojisi Danışmanı Rüstem Polat "Enjeksiyonla Üretimde Karşılaşılan Sorunlar ve Çözümler" konusu kapsamında hazırlamış olduğu eğitimde; ana başlıklar olarak; Enjeksiyon prosesine ekonomik bakış, Başarılı proses bileşenleri (Parça Tasarımı, malzeme seçimi), Üretim ve Makine özellikleri, Termoplastik malzemeler, Malzeme kurutma, Üretim hazırlığı ve makine seçimi, Üretim değişkenleri (sıcaklık, hız, basınç), Enjeksiyonda hata tanımlama, Hatalar ve çözümleri konularıyla ilgili dinleyicilere güncel ve uygulanabilir bilgiler verdi.

Oldukça sinerjik bir platformda gerçekleşen etkinlik sonunda eğitimci Rüstem Polat’a katkılarından ötürü, günün anısına yönelik PAGEV Yönetim Kurulu Üyesi Aziz Özay tarafından bir plaket verildi. Soru ve cevap kısmının ardından tamamlanan eğitime katılan dinleyiciler, PAGEV organizasyonundan duydukları memnuniyeti ifade ettiler.

VOC TEST MERKEZİ
Ambalaj Atıkları
Plast Eurasia 4-7 Aralık 2024
Partnerlerimiz
2
1
3