PAGEV AKADEMİ’de Plastik Enjeksiyon Teknolojisi Eğitimi yapıldı…
PAGEV AKADEMİ’de Plastik Enjeksiyon Teknolojisi Eğitimi yapıldı…

PAGEV AKADEMİ’de Plastik Enjeksiyon Teknolojisi Eğitimi yapıldı…

Günümüzde, plastik enjeksiyon ile imalat süreçlerinde, işleme prosesini iyi bilmek, imal edilecek ürünün kalitesi ve maliyetleri üzerinde direkt etkilidir. Enjeksiyon prosesi ile imalat yapan işletmelerin genelinde, plastik enjeksiyon prosesinin teorisine hakim olunmaması ve hatalı ürünlerdeki duruşlardan ötürü makinaların çalışma kapasiteleri düşmekte, işletmeler için zaman ve para kaybına yol açmaktadır. Türk Plastik Sanayicileri Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı (PAGEV), eğitim misyonu kapsamında kurduğu PAGEV Akademi ile proseste verimliliği sağlamak, yüksek maliyetleri düşürmek, karşılaşılan sorunların doğru ve zamanında çözülmesini sağlamak amacıyla, teknik eğitim seminerlerini hayata geçirmiştir.

PAGEV son olarak "Plastik Enjeksiyon Teknolojisi Eğitimi (Seviye 1)" konusunu mercek altına aldı. Sektörün üretim, Ar-Ge, yönetici, teknik personel, öğretmen ve öğrencilerine yönelik düzenlenen seminer, Radisson Blu Conference Center & Airport Hotel Eğitim Salonu’nda gerçekleşti. Seminerin eğitmenliğini, EGE Mühendislik ve Danışmanlık Hizmetleri Polimer İşleme Teknolojileri Eğitim Uzmanı Engin Cantürk üstlendi. Seminer kapsamında enjeksiyon prosesi ve ürün geliştirme ile ilgili detay ve gelişmeler sektör temsilcileri ile paylaşıldı.

Konuşmanın ardından EGE Mühendislik ve Danışmanlık Hizmetleri Polimer İşleme Teknolojileri Eğitim Uzmanı Engin Cantürk " Plastik Enjeksiyon Teknolojisi Eğitimi (Seviye 1)" konusu kapsamında hazırlamış olduğu sunuma başladı. "Plastik Enjeksiyon Teknolojisi Eğitimi (Seviye 1)" seminerinde ana başlıklar olarak; Temel Polimer Kimyası, Polimerlerde Yapı Özellik İlişkisi, Plastik Enjeksiyon İşleme Tekniği, Plastik Enjeksiyon Makinesi, Enjeksiyon makinesi Kavramları konularıyla ilgili teknolojiler ve sorunlar ele alındı.

Soru ve cevap kısmının ardından tamamlanan seminere katılan dinleyiciler, PAGEV organizasyonundan duydukları memnuniyetlerini de ifade ettiler. PAGEV Akademi’de Aralık ayında Ekstrüzyon Proses Esasları ve Problem Giderme Eğitimi ve "Plastik Enjeksiyon Teknolojisi Eğitimi (Seviye 2) eğitimleri verilecektir.

VOC TEST MERKEZİ
Ambalaj Atıkları
Plast Eurasia 4-7 Aralık 2024
Partnerlerimiz
2
1
3