Plastikler sayesinde güneşin enerjisine dokunun

Plastikler olmadan güneş enerjisinin kullanılamayacağını biliyor muydunuz? Güneş panelleri kısmen plastikten elde edilir. Güneş enerjisi ücretsiz ve son derecede verimli bir enerji kaynağıdır!

Yenilenebilir enerji kaynakları emin adımlarla gelişiyor. Güneş ve rüzgar enerjileri, jeotermal ısı ve biyo kütle asla tükenmez. Güneş, dünya genelinde bir yılda tüketilen primer enerji toplamından 15,000 kat daha fazla enerji üretiyor. Avrupa'nın her yerinde ısıtma, sıcak su ve elektrik için kullanılan yenilenebilir enerjiyi, gelişmiş plastik teknolojilerinin mümkün kıldığı yenilikçi çözümlere borçluyuz!

Güneş Enerjisi

Modern güneş enerjili su ısıtıcıları hava bulutluyken bile bir evin yıllık sıcak su ihtiyacını %65'e varan oranda karşılayabilir. Güneş enerjisini elektrik enerjisine dönüştürebilen fotovoltaik kolektörler en azından bir Pasif Ev'in kalan enerji ihtiyacını karşılayabilir. Kolektör yuvaları, boru yalıtımı ve hatta merkezi kontrol sistemi veya polimer malzemelerden yapılan birçok önemli bileşen, plastikler olmadan mümkün olamazdı.

Yenilenebilir enerji

Umulur ki, Avrupa yeni yenilenebilir enerji kaynaklarının geliştirilmesinde öncü bir rol üstlenecektir. 27 AB ülkesinin devlet ve hükumet başkanları, Mart 2007 tarihinde Brüksel'de gerçekleştirilen bir toplantıda, yenilenebilir enerji kaynaklarının Avrupa'nın enerji dengesindeki payını %6.4'ten 2020 yılına kadar %20'ye yükseltme konusunda fikir birliği yaptı. Akıllı plastik çözümleri, Avrupa'da enerji bilançosunun iyiye gidişine önemli bir katkı sağlayacaktır.

VOC TEST MERKEZİ
Ambalaj Atıkları
Plast Eurasia 4-7 Aralık 2024
Partnerlerimiz
2
1
3