Yalova Üniversitesi Polimer Mühendisliği Heyeti PAGEV’i ziyaret etti

Yalova Üniversitesi, Polimer Mühendisliği Bölümünden, Vakfımız PAGEV’i ziyaret eden heyet Yönetim Kurulu Üyelerimiz ile bir araya geldi. PAGEV merkezinde gerçekleşen toplantıya PAGEV Başkanı Yavuz Eroğlu, 1. Başkan Yardımcısı Ahmet Meriç, 2. Başkan Yardımcısı Ali Karadeniz, Yönetim Kurulu Üyeleri Cengiz Karabolat ve Orhan Göçer’in yanı sıra, Polimer Mühendisliği Bölümü Kurucusu Prof. Dr. Hüseyin Yıldırım, Yrd. Doç. Dr. Hatice Aylin Karahan Toprakçı ile geçmiş dönem Yalova Üniversitesi Polimer Araştırıma Kulübü Başkanı Özer Erdoğan ve aynı dönemdeki yardımcısı İbrahim Ekiz’de katıldılar.

Ziyaretin önemli konu başlıkları; plastikler hakkındaki olumsuz propagandalara karşın yapılacak çalışmalar, sektörel eğitimler hakkında öneriler, öğrencilerin sektöre entegrasyonu, PAGEV ve PAGÇEV faaliyetleri hakkında genel görüşler olarak göze çarptı. Ortak istişarenin ardından PAGÇEV’in geri dönüşüm kahramanı PAG, Polimer Bölümü öğrencilerinin yapacağı tüm tanıtımlarda, görev almak üzere Yalova’ya gönderildi. Ziyarette; PAGEV’in gerçekleştirdiği sektörel faaliyetlere Yalova Üniversitesi öğrencilerinin katılımlarının artırılması, Yalova Üniversitesi Kariyer Günleri etkinliklerine endüstrinin daha çok ilgisinin çekilmesi noktasında PAGEV’in destek vermesi ve polimer bölümünün sektöre daha çok tanıtılması, mezunlarının örgütlenmesi gibi konular da ele alındı.

PAGEV’in yakın zaman önce gerçekleşen Genel Kurulunun ardından yeni yönetim kuruluna başarı dileklerini ifade eden Prof. Dr. Hüseyin Yıldırım, Vakfın çalışmalarını çok başarılı ve etkili bulduğunu ifade ederek, Yalova Üniversitesi Polimer Mühendisliği bölümünün de PAGEV ile süren işbirliğinin daha da geliştirilmesinin isabetli olacağını da kaydetti.

PAGEV Başkanı Yavuz Eroğlu, ziyaretlerinden ötürü başta Prof. Dr. Hüseyin Yıldırım olmak üzere tüm heyete teşekkür ederken, Polimer Mühendisliği bölümüne Vakıf olarak her zaman destek olduklarını belirtti. Geçmişten bu güne yapılan ortak çalışmaları, ileriki dönemde daha da geliştirme arzusunda olduklarını söyleyen Başkan Eroğlu, sektörün büyümesi çerçevesinde donanımlı yeni insan gücüne de çokça ihtiyaç duyduğunu söyleyerek, bu anlamda Polimer Mühendisliği Bölümüne önem verdiklerini de ekledi.

2008 yılında kurulan Yalova Üniversitesi Polimer Mühendisliği bölümü; mühendislik mesleğine, dünya çapında önemli katkılar sağlayacak donanımlı mezunlar yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Polimer Mühendisliği bölümünde okuyan öğrenciler, ülkemizin önde gelen üniversitelerinin Kimya, Kimya Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği ve Endüstri Mühendisliği bölümlerinde uzun yıllardır eğitim veren, gerek yurt içinde gerekse yurt dışında tanınan öğretim üyeleri tarafından, modern gereçlerle donatılmış laboratuar ve dersliklerde mesleğe hazırlanmaktadır. İlk mezunlarını 2014 yılında veren Yalova Üniversitesi Polimer Mühendisliği bölümü şimdiye kadar sektöre yaklaşık 200 mühendis istihdam etmiştir ve etmeye devam edecektir. Polimer Mühendisleri; Üretim, AR-GE, Kalite Kontrol, Hammadde Kontrol, Satış ve Pazarlama Departmanlarında ve diğer çeşitli kademlerde iş bulma imkanına sahip olmaktadırlar. Bunun yanı sıra farklı özelliklere sahip polimer malzemelerin sentezi ve geliştirilmesi ile ilgili ülkemizdeki üniversitelerde ve dünyadaki diğer pek çok saygın üniversitede yürütülen akademik çalışmalarda da yer almaktadırlar.

VOC TEST MERKEZİ
Ambalaj Atıkları
Plast Eurasia 23-26 Kasım 2022
Partnerlerimiz
2
1
3
5