TOBB, TÜRKİYE PLASTİK KAUÇUK KOMPOZİT SEKTÖR MECLİSİ KURULDU

GÜCÜNÜ KANUNDAN ALAN SEKTÖRÜN EN ÜST TEMSİL YAPISI

TOBB, TÜRKİYE PLASTİK KAUÇUK KOMPOZİT SEKTÖR MECLİSİ KURULDU

Türkiye’de mesleki üst kuruluşların temsilcisi Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde (TOBB), yeni bir Meclis açıldı. Çalışmaları tamamlanan Türkiye Plastik Kauçuk Kompozit Sektör Meclis’i ilk toplantısını gerçekleştirdi. Türkiye Plastik Kauçuk Kompozit Sektör Meclisi Başkanlığı’na PAGEV Başkanı Yavuz Eroğlu seçildi. Başkan Yardımcılığına ise FASD Başkanı Enver Bakioğlu seçildi. Başkanlığa seçilen Eroğlu, TOBB çatısı altında kurulan Meclis ile birlikte toplam 30 milyar liralık ciroya sahip 40 firmanın, Plastik, Kauçuk ve Kompozit sektörünün birleştirici gücü olarak çalışmalarına daha güçlü şekilde devam edeceklerini söyledi. TOBB Meclis’indeki yeni oluşumla yasal ve kapsayıcı bir platforma erişildiğine dikkat çeken Eroğlu, “Kurulan meclisimizin içinde firmalarımız, ilgili sektörün sivil toplum kuruluşları, sektörü düzenleme ve regüle etme yetkisi olan kamu kurumları yer alıyor. Hedefimiz kurulan oluşumla sektörel sorunları tespit etmek, çözüm için hükümet ve özel sektör diyaloğunu en iyi şekilde geliştirmek, nihayetinde Türkiye ekonomisi için daha fazla katma değer üretmektir” dedi.

SEKTÖRÜN EN GÜÇLÜ SESİ OLACAĞIZ

TOBB Plastik, Kauçuk, Kompozit Sektör Meclisi’nin, sektörde gücünü yasadan alan en üst yapı olduğunu belirten Eroğlu, “Sektörümüzün sorunlarını çözmek adına faaliyetlerimize hızla başlayacağız, tüm sivil toplum örgütlerini koordine edeceğiz ve çözüm odaklı çalışacağız. Omuz omuza vererek gelişimin hızını arttıracağız” dedi.

SEKTÖR RESMİ ÇATISIYLA DAHA GÜÇLÜ OLACAK

Türkiye’deki tüm sanayi ve ticaret odaları ile borsaların bağlı olduğu iş dünyasının en üst örgütlenmesi olan TOBB bünyesinde kurulan Türkiye Plastik Kauçuk Kompozit Sektör Meclisi oldukça geniş bir yelpazeyi kapsadı. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Ekonomi Bakanlığı temsilcileriyle birlikte, 40 seçkin üye arasında EPS Derneği, İKMİB, Kompozit Derneği, PAGEV, FASD, PLASFED, SEPA, PAGDER, EVSİD, Kauçuk Derneği gibi sivil toplum örgütlerinin yanısıra; Abdioğulları Plastik, Adopen Plastik, Akplas Plastik, B-Plas Plastik, Cam Elyaf, Dizayn Plastik, Elif Plastik, Esen Plastik, Fırat Plastik, GF Hakan Plastik, Işık Plastik, Korozo Ambalaj, Köksan Plastik, Mete Plastik, Naksan Plastik, Pakpen Plastik, Petkim Petrokimya, Plasmar Plastik, Polibak Ambalaj, Polinas Plastik, Ravago Petrokimya, Sasa Polyester, Sem Plastik, Sepaş Plastik, Superfilm Ambalaj, Sümer Plastik, Titiz Plastik, Vatan Plastik gibi Türkiye’nin en önemli firmaları yer aldı.

VOC TEST MERKEZİ
Ambalaj Atıkları
Plast Eurasia 4-7 Aralık 2024
Partnerlerimiz
2
1
3
5