TOBB Kimya Sanayi Meclisi Toplantısı İstanbul’da Yapıldı

Türkiye Kimya Sanayi Meclisi, Meclis Başkanı Timur Erk’in başkanlığında sektörün güncel durumunu istişare etmek üzere TOBB İstanbul Hizmet Binası’nda toplandı.

Toplantıda sektör temsilcileri, genel durumları hakkında bilgilendirmede bulundu. Sektörün 2019 yılındaki hedeflerin gerçekleşme oranları izah edildi. Kimya sanayinin öncelikli sektör seçilmesinin önemi üzerinde durularak dünyadaki gelişmelerin de sektör temsilcileri tarafından yakından takip edildiği dile getirildi. 8 Kasım 2019 tarihinde İstanbul’da “Türkiye Kimya Sanayiinin Güvenli Geleceği” seminerinin düzenleneceği aktarıldı. Seminerde Avrupa Kimya Sanayi Konseyi’nin (Cefic) üçlü sorumluluk hareketi için geliştirdiği yeni uygulama aracının tanıtımının gerçekleştirileceği belirtildi.

Sektör temsilcilerinin katkılarıyla konsolide edilen ‘Kimya Sanayi Strateji Gelişim Belgesi’ de toplantıda ele alındı. Strateji Belgesi’nde petrokimya yatırımlarının geleceği ve nitelikli iş gücüne olan ihtiyaç öne çıkan konular arasında yerini aldı. Petrokimyada 30 yılda 3 katı büyüyecek bir pazar oluşacağının tahmin edildiği belirtilerek Doğu Akdeniz’de büyük bir kümelenme ihtiyacı bulunduğu da ifade edildi.

VOC TEST MERKEZİ
Ambalaj Atıkları
Plast Eurasia 4-7 Aralık 2024
Partnerlerimiz
2
1
3
5