TOBB Ambalaj Sanayi Meclisi Yeni Başkanı Mustafa Tacir oldu

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) çatısındaki sanayi meclislerinden Türkiye Ambalaj Sanayi Meclis toplantısı Ankara'da gerçekleştirildi. 20 dernek, sanayici ve kurum temsilcisinin katıldığı toplantıda yeni başkan ve başkan yardımcısı da seçildi.

Meclis Başkanlığına Ambalaj Sanayicileri Derneği'ni (ASD) temsilen; Türkiye Ambalaj Sektörünün önde gelen sanayicilerinden Mustafa Tacir, oy birliği ile seçildi. Başkan Yardımcılığına ise Oluklu Mukavva Sanayicileri Derneği'ni (OMÜD) temsilen Mehmet Nuri Görenoğlu seçildi.

PAGEV ve TOBB Plastik, Kauçuk ve Kompozit Sanayi Meclisi Başkanı Yavuz Eroğlu, yayınladığı kutlama mesajında yeni yönetimi kutlarken, “Plastik Sektörünün hacimce en büyük kısmını ambalajlar oluşturuyor, nitekim Ambalaj Sektörünün de hacimce en büyük kısmını plastik ambalajlar oluşturuyor. Bu sebeple sektörümüz ve ülkemiz için gerçekten çok önemli bir Meclis. Güçlü TOBB çatısı altında; hem köklü firması ile sektöre yaptığı katkılarla, hem de FASD, ASD ve TOBB, Plastik, Kauçuk ve Kompozit Sanayi Meclisi'ne katkılarıyla duayen bir sivil toplumcu olan Sn. Mustafa Tacir’in ülkemiz ve sektörümüz adına güzel çalışmalara imza atacağına inanıyor, meclisimizin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

VOC TEST MERKEZİ
Ambalaj Atıkları
Plast Eurasia 4-7 Aralık 2024
Partnerlerimiz
2
1
3