Sanayi Bakanımızın Katılımıyla PAGEV Plastik Mükemmeliyet Merkezi İmza Töreni

Türkiye’nin girişimcilik fabrikası olan Plastik sektörümüz; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı verilerine göre yıllık en fazla girişimci çıkaran sektörlerin başında gelmektedir. Nitekim KOBİ’lerin payındaki artış da bunu kanıtlar niteliktedir. Özellikle yaratılan istihdam ve inovasyona açık olması sayesinde ülke ekonomisine ciddi katkı sağlayan sektörümüzün, üretimde Avrupa'da ikinci sırada olmasına rağmen, özellikle katma değerini arttırmaya ve kilogram başına 3 $ seviyesindeki ihracatımızı ilk planda 4 USD/kg değerine çıkarmaya ihtiyacı vardır. Buna ulaşmanın yolu; Araştırma - Geliştirme, Eğitim, Sertifikasyon, Test ve Laboratuar Hizmetleri ve Yetkin Danışmanlıktan geçmektedir. 

Sanayicimiz üretim aşamasında birçok testi fahiş fiyatlarla yurtdışında yaptırmakta ve bunun sonucunda ciddi zaman ve ekonomik kayba uğramaktadır. Kuracağımız PAGEV PLASTİK MÜKEMMELİYET MERKEZİ ile sektörümüzün teknolojik ihtiyaçlarını tek bir merkezde çözme ve geliştirme yolunda önemli bir hizmete daha imza atacağız.

Merkezimizin kuruluşu için Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız ve PAGEV arasında yapılacak protokolün imza töreni Sayın Bakanımız Sn. Faruk ÖZLÜ'nün katılımıyla 18 Ağustos 2016 Perşembe günü Intercontinental Hotel İstanbul'da (Taksim) düzenlenecek olup, sektörümüz adına bir ilk olacak bu tarihi buluşmada bizlerle birlikte olmanızdan kıvanç duyarız.

PAGEV Plastik Mükemmeliyet Merkezi Nedir?

VOC TEST MERKEZİ
Ambalaj Atıkları
Plast Eurasia 4-7 Aralık 2024
Partnerlerimiz
2
1
3