PLASTİK İŞLEME TEKNOLOJİLERİNDEKİ SON GELİŞMELER APP İSTANBUL SEMİNERİNDE ELE ALINDI

Kompaund sektöründe faaliyet gösteren; Coperion, Coperion K-Tron, Collin, Omya, Maag şirketleri ve Asal Teknik, Omya Türkiye, PLM Makine ve Alkem Teknik firmalarının işbirliğinde “Advances in Plastics Processing” (APP) “Plastik İşleme Teknolojilerindeki Gelişmeler” semineri 16 Nisan tarihinde İstanbul’da yapıldı. Bu yıl Türkiye’de ikinci kez gerçekleştirilen APP Semineri Türk kompaund sektörünce ilgi ile karşılandı. Seminere masterbatch, mühendislik plastikleri, katkı ve dolgu endüstrilerinin ileri gelen temsilcilerinden yüzü aşkın katılımcı yer aldı.

Plastik sektörünün ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda, proses teknolojilerindeki gelişmelerin paylaşıldığı seminerin moderatörlüğünü MAAG Automatik Satış Bölümü Genel Müdürü Harald Zang yaptı.

APP Seminerinin açılışında bir konuşma yapan PAGEV Başkanı Yavuz Eroğlu, Türkiye plastik sektörünün büyüme rakamları eşliğinde; ithalat, ihracat, teknoloji kullanımı, maliyetleri düşüren ve kaliteye artıran yeni teknolojilere ihtiyaçları ve bu alanlardaki gelişme ve öngörülerini paylaştı.

Omya Madencilik Poliolefin Uygulamaları Teknik Servis Müdürü Michael Knerr, “Plastik endüstrisi için yenilikçi kalsiyum karbonatlar”; Collin Satış Müdürü Corné Verstraten, “Termoplastiklerde kalite kontrol”; Coperion K-tron Bölge Satış Müdürü Hakan Karaalioğlu “Kompaund uygulamalarında gelişmiş ve yenilikçi malzeme taşıma çözümleri”; MAAG Pompa Sistemleri Satış Müdürü Jonathan Boll, “Plastik İşleme Sisteminizin Optimizasyonu / Maliyetleri Önemli Şekilde Azaltma Olanakları”; MAAG Automatik Satış Müdürü Tobias Muessig, “Granülleme prosesindeki yenilikler”; Coperion Mühendislik Plastikleri ve Özel Uygulamalar Departmanı Müdürü Dr. Oliver Eitel, “Dolgulu kompaund uygulamalarında co-rotating çift vida ZSK ve STS ekstrüderleri” konularında dünyadaki son teknolojileri ve beklentileri içeren bilgileri dinleyicilere aktardılar.

 

VOC TEST MERKEZİ
Ambalaj Atıkları
Plast Eurasia 4-7 Aralık 2024
Partnerlerimiz
2
1
3