Plastik Ambalaj Sektörünün Zirvesi İçin Konuşmacı Başvuruları Başladı

"6. PAGEV Uluslararası Plastik Ambalaj Kongresi" 22 Ekim'de İstanbul Swissotel The Bosphorus'da... 

Ambalaj; Türkiye Plastik Sektörünün % 40'ını, ihracatının ise % 70’ini oluşturuyor. Dolayısıyla ambalaj sektörünü etkileyen tüm tehlikeler, başta mamul üreticileri olmak üzere, hammadde üreticisi veya distribütöründen plastik makine ve ekipman üreticisine, kalıpçısından masterbatch üreticisine kadar tüm değer zincirini kökten etkiliyor.

Son günlerde Plastik Endüstrisi büyük bir tehdit altında. Plastik ambalajlara ekstra vergiler getiriliyor, AB tek kullanımlık plastiklerin kullanımını yasaklıyor, plastik kasalarla ilgili yasaklama talepleri gündemde, mikroplastiklerin ve köpük ambalajların yasaklanması tartışılıyor, plastik poşetlerle ile ilgili uygulamalar başladı bile. Kısacası bu tehditler hem dönüşümü hem de kendini doğru anlatmayı gerekli kılıyor. Bunlar olurken sektörde yeni fırsatlar da doğuyor, özellikle geri dönüşümde yaşanan gelişmeler, geri dönüştürülmüş hammaddelerin gıdaya teması, kimyasal geri dönüşüm ve daha bir çok konu. Ancak hepimizin kafasında aynı soru var. Bu değişim ve dönüşüm nasıl olacak?

İşte PAGEV olarak bu yıl  22 Ekim 2019 tarihinde İstanbul Swissotel The Bosphorus'da 6. kez düzenleyeceğimiz PAGEV Plastik Ambalaj Kongresi'nde, "Plastik Ambalajda Güncel Tehditler ve Fırsatlar" teması ile bu değişim ve dönüşüme odaklanacağız.

Geçen sene ASD, FASD, SEPA, Unilever, P&G, Hayat Kimya, Klockner Pentaplast, Dow, Bell Holding, Novamont, Boğaziçi Üniversitesi, Denkstatt, Kehren&Partner ve Leonhard Kurz ile gerçekleştirdiğimiz Ambalaj Zirvesinin büyük başarısının ardından, bu sene çıtayı daha da yukarılara çıkarıyoruz.

 

Bir önceki kongrenin tanıtım videosunu izlemek için tıklayınız. 

Üstün özellikleri sebebiyle özellikle paketleme alanlarında hızlı bir şekilde alternatif ürünlerin yerini alan plastikler, 21. yüzyıl için vazgeçilmez bir malzeme haline geliyor. Bu noktadan hareketle devlet kurumlarından, uluslararası kuruluşlardan, üreticilerden ve akademik çevrelerden önemli temsilcilerin yer alacağı kongremiz; hammadde ve pazar, yeni teknolojiler, inovatif gelişmeler, akıllı ambalajlar, tasarım ve markalaşma, çevre ve geri dönüşüm, döngüsel ekonomi, Türkiye ve Dünya mevzuatı gibi konuların tartışılacağı eşsiz bir forum olacak.

Kongrede tartışılacak konu başlıkları aşağıdaki linkte yer almakta olup, konuşmacı olarak başvuru yapmak isteyen sektör mensuplarımızın PAGEV Kongre Komitesi’nden Habibe Tosun (habibe.tosun@pagev.net.tr, 0212 425 13 13) ile iletişime geçmeleri gerekmektedir. Kongrelerimiz ile ilgili detaylı bilgiye www.turkishpic.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Kongrelerimizde ayrıca firmalarımıza tanıtım imkanı sağlayacak etkin sponsorluk seçeneklerimiz bulunmakta olup, plastik ve ambalaj sektörünün en prestijli buluşmasının ev sahiplerinden biri olabilirsiniz. Sponsorluk dosyası için link aşağıda verilmiştir.

Konuşmacı Başvuru Formu için tıklayınız.

Sponsorluk Seçenekleri için tıklayınız.

Bir önceki kongrenin tanıtım videosu için tıklayınız.

Bir önceki kongrenin fotoğrafları için tıklayınız. 

Geçmiş ambalaj kongrelerimize ait bilgiler için tıklayınız.

 

 

VOC TEST MERKEZİ
Ambalaj Atıkları
Plast Eurasia 4-7 Aralık 2024
Partnerlerimiz
2
1
3