PİMTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Şamil Tahmaz, PAGEV Başkanı Yavuz Eroğlu’nu ziyaret etti…

Plastik inşaat malzemeleri sektöründe 40 yıldan bu yana hizmet veren öncü kuruluşlardan Pimtaş A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanı Şamil Tahmaz, PAGEV merkezinde, Başkan Yavuz Eroğlu ziyaret etti. Pimtaş Ar-Ge Müdürü Özlem Tura Kozankurt’un da yer aldığı görüşmenin ana gündemini Ar-Ge oluşturdu. Pimtaş’ın kurmuş olduğu Ar-Ge Merkezinin içeriğini ve faaliyet alanlarını anlatan Şamil Tahmaz, bu alanda sürdürdükleri çalışmalarda PAGEV ile işbirliği içerisinde olmak istediklerini de kaydetti. PAGEV Plastik Mükemmeliyet Merkezi çalışmalarını yakından takip ettiklerini söyleyen Tahmaz, bu çalışmada da PAGEV ile ortak olarak neler yapılabileceği konusunda kapsamlı bir işbirliği yapmaya da hazır olduklarını belirtti.

PAGEV Başkanı Yavuz Eroğlu, plastik sektörümüzün gösterdiği istikrarlı büyümenin daha da yüksek artı değerlere ulaşması adına araştırma ve geliştirmenin çok önemli olduğunun altını çizerek, dünya pazarlarında katma değer yüksek ürünler ile yer almamızın yegane yolunun inovasyon kültürü aşılayan eğitimden geçtiğini vurguladı. Görüşme günü PAGEV’e çalışma ziyaretinde bulunan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Murat Yıldız’da görüşmeye katılarak, PAGEV ile sürdürülen işbirliği çalışmaları çerçevesinde sektörün gelişimine katkı verecek projelere her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söyledi.

PİMTAŞ Hakkında

Pimtaş Plastik, 1977 yılında kurulmuş olup, üretime başladığı andan itibaren plastik inşaat malzemelerinin (Boru, Ek parça, Küresel Vana, Kelebek Vana, Çekvalf, Rakor, Havuz ve Tesisat teknik ekipmanları) kendine özgü tasarımını ve imalatını yapan, plastik sektöründeki uluslar arası öncü kuruluşlardan biridir. Pimtaş Plastik, ISO 9001 kalite yönetim sistemine ve TSE Belgesine sahip olarak en yeni teknolojik altyapı, makine ve kalıp sistemleri ile başta Avrupa ülkeleri olmak üzere 36 ayrı ülkeye ihracat yapmaktadır.

Pimtaş Plastik, biri Gebze Plastikçiler Organize Sanayi bölgesinde bulunan 20.000 m2 kapalı alana ve 6.000 m2 açık stok sahasına sahip fabrikasında ve diğeri Gebze E5 Eskihisar sapağında bulunan 3.000 m2 kapalı alanı ve 4.000 m2 açık stok sahasına sahip iki ayrı üretim tesisinde yıllık toplam 12.000 ton üretim kapasitesi ve 200 ü aşkın personeli ile sektöre hizmet vermektedir.

VOC TEST MERKEZİ
Ambalaj Atıkları
Plast Eurasia 4-7 Aralık 2024
Partnerlerimiz
2
1
3
5