PAGEV Yönetim Kurulu Toplantısında Sektörün önemli konuları masaya yatırıldı

PAGEV Yönetim Kurulu mutad toplantısı 16 Aralık tarihinde online olarak gerçekleşti. Yavuz Eroğlu Başkanlığında gerçekleşen toplantıda pandemi sürecinde plastik sektörünün güncel sorunlarının çözümüne ilişkin çalışmalar ile 2020 yılı değerlendirmesi ile 2021 çalışma programı hakkında istişareler yapıldı. Özellikle son zamanlarda, firmaların marka stratejileri açısından büyük önem taşıyan, sürdürülebilir çevre projeleri ile ilgili görüşmeler yapıldı. Önümüzdeki dönemlerde bu projelere yönelik doğabilecek fırsatlar göz önünde bulundurularak, PAGEV Yönetim Kurulu Üyeleri ile örnek projeler üzerinden değerlendirmeler yapıldı.

Dünya genelinde yaşanan zorlu süreçte öne çıkan plastik malzemeler ile sektör paydaşlarının yeni süreçte karşılaşabildikleri yeni problemlerin detaylı olarak ele alındığı toplantıya katılan PAGEV Yönetim Kurulu Üyeleri kendi iştigal alanlarındaki gelişmeleri de aktardılar.

Dünyada ve ülkemizde trend olan geri dönüşüm çalışmaları kapsamında PAGEV ve Geri Dönüşüm İktisadi İşletmesi PAGÇEV’in yeni dönemde sürdüreceği çalışmaların da etraflıca görüşüldüğü toplantının diğer konuları ise atık ithalatı sürecindeki değişiklikler ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı uhdesinde sürdürülen plastik poşet komisyon çalışmaları oldu.

VOC TEST MERKEZİ
Ambalaj Atıkları
Plast Eurasia 4-7 Aralık 2024
Partnerlerimiz
2
1
3