PAGEV Yerli Oyuncak Sektör Komitesi, Ticaret Bakanlığı ile bir araya geldi

PAGEV Yerli Oyuncak Komitesinin Ticaret Bakanlığının talebi üzerine 6 Kasım 2019 tarihinde Elite World Hotel’de düzenlediği toplantıda “Oyuncak Güvenliği Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik taslağı ve Genel Oyuncak Güvenliği hakkında değerlendirmeler yapıldı. Türkiye’de yerli oyuncak üreticilerini tek çatı altında toplayan PAGEV Yerli Oyuncak Komitesi, yerli oyuncak sanayinin gelişimi için yaptığı çalışmalar yanında, Bakanlığında bu konuda paydaş kurumu olarak görev ifa etmektedir.

Toplantıda Ticaret Bakanlığı sorumluluğunda olan oyuncaklar hakkında piyasa gözetimi ve denetimi konusunda mevzuat ve uygulamalar konusunda görüş alışverişinde bulunulurken, yeni mevzuat konusunda Bakanlığın talep ettiği görüşte verildi.

Yine, 04.10.2016 tarihli ve 29847 sayılı Oyuncak Güvenliği Yönetmeliği kapsamında yapılan denetimlerin etkinliği de ve bu konuda yerli oyuncak üreticilerimizin talepleri toplantıda ele alındı. Oyuncak endüstrisindeki teknolojik gelişmeler nedeniyle; Avrupa Birliği mevzuatında yapılan güncellemelerin mevcut mevzuata aktarılması için, Oyuncak Güvenliği Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik taslağı ve genel oyuncak güvenliği konusunda komite görüşleri Bakanlığa aktarıldı.

VOC TEST MERKEZİ
Ambalaj Atıkları
Plast Eurasia 4-7 Aralık 2024
Partnerlerimiz
2
1
3