PAGEV Yerli Oyuncak Komitesi, Kids Turkey Fuarında Oyuncakçılar ile buluştu

Kids Turkey 11. Oyuncak, Çocuk, Lisans, Oyun ve Oyun Ekipmanları Fuarı 4 - 7 Ekim 2018 İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşti. İstanbul Fuar Merkezi'ndeki etkinlikte oyuncaklar görücüye çıktı. Çocukların yanı sıra büyüklerin de ilgi gösterdiği fuara ilgi vardı.

PAGEV’in Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı öncülüğünde yerli oyuncak sektörünün gelişimi ve uluslar arası boyutta söz sahibi olması çerçevesinde sürdürdüğü faaliyetler kapsamında Kids Turkey Fuarı’nda PAGEV Yerli Oyuncak Komitesi temsilcileri de yerlerini aldılar.

Fuarda yer alan firmaların stantlarına gerçekleşen çalışma ziyaretlerine; PAGEV Başkanı Yavuz Eroğlu, Başkan Yardımcısı Ali Karadeniz, PAGEV Yerli Oyuncak Komitesi Başkanı Oğuzcan Çetinalp ile komite başkan yardımcısı Özdemir Aydın , üyeler ve Ekonomi Bakanlığı, Marmara Bölge Müdür Yardımcısı Hasan Uzun katıldılar. Yapılan görüşmelerde özellikle yerli oyuncak üretiminin Devlet tarafından daha fazla teşvik edilmesi, kümelenme için kurulacak olan Oyuncak İhtisas Organize Sanayi Bölgesi ve yeni uluslar arası markalar oluşturulması konularında istişarelerde bulunuldu.

PAGEV Başkanı Yavuz Eroğlu; “Yerli oyuncak üretimimizin son yıllarda gösterdiği atılım memnuniyet verici. Özellikle ithalatçılarımızın da, üretime başlamış veya başlamak üzere olduklarını görmek ülkemiz ve çocuklarımız adına çok sevindiricidir. Bu konuda PAGEV Yerli Oyuncak Komitesi’nin yanında Ekonomi ve Sanayi Bakanlıklarımızın da desteklerinin artarak devam etmesinden de memnuniyet duymaktayız. Türkiye’de oyuncak üretimini cazip kılmamız gerekiyor. Çin’den gelen haksız rekabet tehdidini, uzun vadeli politikalarla kontrol altına alır ve ithalatın yerliyi yok etmesini engellersek, hızlı yol alırız. İthal oyuncakları, sağlık ve çevre yönünden kontrol ederek, yerli sanayiyi vahşi rekabete maruz bıraktırmamalıyız” dedi.

PAGEV Yerli Oyuncak Komitesi Başkanı Oğuzhan Çetinalp; “Komitemizin çalışmaları ve Ekonomi Bakanlığımızın, haksız rekabeti engellemek ve çocuklarımızın sağlığını güvence altına almak için uygulamaya koyduğu kontroller, yerli üretimi arttırmıştır. Türk oyuncak sektöründe yatırımlar ve istihdam hız kazanmıştır. Oyuncak firmalarımız, çocuklarımızın arzu ettiği kaliteli ve tasarımlı ürünleri üretecek alt yapısını güçlendirmiştir. Bu fuara PAGEV olarak işbirliği kuruluşu olarak destek vermekteyiz” dedi.

VOC TEST MERKEZİ
Ambalaj Atıkları
Plast Eurasia 4-7 Aralık 2024
Partnerlerimiz
2
1
3
5