PAGEV Yerli Oyuncak Komitesi, 23 Nisan Festivali kapsamında Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı ile Bir araya geldi

PAGEV Yerli Oyuncak Komitesi, 23 Nisan Festivali kapsamında Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı ile Bir araya geldi

22-24 Nisan 2016 tarihlerinde Kocaeli’nde gerçekleşen " 23 Nisan Uluslararası Çocuk Şenliği Eğitim ve Eğlence Festivali çerçevesinde etkinliklere stantlı katılım gösteren PAGEV Yerli Oyuncak Komitesi, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sn. Fikri IŞIK ile bir araya geldi. PAGEV Yerli Oyuncak Komitesi standında gerçekleşen görüşmede; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sn. Fikri IŞIK, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Genel Müdürü Sn. Prof. Dr. İbrahim KILIÇASLAN ile PAGEV Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz EROĞLU ile Yerli Oyuncak Komitesi temsilcileri de yer aldılar.

PAGEV Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz EROĞLU, son dönemde planlanan ve süren projeler hakkında gelişme ve bilgileri Bakanımıza aktardı. Sn. Bakanımız Fikri IŞIK himayelerinde Vakfımız PAGEV tarafından sürdürülen Yerli Oyuncak Organize Sanayi Bölgesi çalışmaları kapsamında geçtiğimiz hafta Sn. Başbakanımız tarafından da kamuoyuna deklare edilen Düzce’de Oyuncak İhtisas Sanayi çalışmalarının da konuşulduğu görüşmede, PAGEV tarafından Bakanlığımızla ortak sürdürülen diğer çalışmalar da gündeme geldi.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sn. Fikri Işık; kısa sürede yerli oyuncakçılarımızın organize biçimde sektörün gelişimi, yurt dışı pazarlarda daha etkin pay alması, katma değeri yüksek yeni oyuncakların geliştirilmesi ve üretilmesi, tasarıma daha çok ağırlık vererek milli kültürümüz yansıtan kahramanların çizgi filmlerle de desteklenerek yeni nesil oyuncakların üretimi ve Oyuncak Organize Sanayi Bölgesi’nin kurulması çalışmalarında aktif rol alan PAGEV’i kutlayarak, bundan sonraki süreçte de Bakanlık olarak desteklerini sürdüreceklerini belirtti.

PAGEV Yerli Oyuncak Komitesi standında Kocaeli 23 Nisan Festivali kapsamında çocuklarla da bir araya gelen Sn. Bakanımız, geleceğin büyükleri ile sohbet ederek bayramlarını kutladı.

VOC TEST MERKEZİ
Ambalaj Atıkları
Plast Eurasia 4-7 Aralık 2024
Partnerlerimiz
2
1
3
5