PAGEV Yayınlarından Yeni Kitap

Plastik sektörümüzün değer zinciri içerisinde yer alan uzmanlık alanlarına yönelik ihtiyaç duyulan Türkçe yayın taleplerine istinaden, PAGEV Yayınları'ndan çıkan yeni kitabımız sektörün hizmetine sunuldu. American EPS Industry Alliance (Amerikan EPS Sanayi Birliği) tarafından hazırlanan; EPS (Genleştirilmiş Polistiren) GEOFAM (Hafif Dolgu) Uygulamaları ve Teknik Bilgiler kitapçığı bu alanda iştigale eden firmalarımıza teknik açıdan son derece yarar sağlayacaktır.

Sürdürülebilir bir dünya için enerji verimliliği tüm sektörlerin gündeminde önemli bir yer tutmakta. Binalarda uygulanan yalıtımlar, enerjiyi verimli kullanma ihtiyacının bir sonucu olarak günümüzde yaygın olarak kullanılıyor. Üstün yalıtım özelliğine sahip ve ekonomik bir malzeme olan EPS (Genleştirilmiş Polistren), ısı yalıtımında en çok tercih edilen malzemelerin başında geliyor. Yüksek yoğunluklu (20 kg/m3) EPS’den üretilen GEOFOAM ise kolay uygulanması, yük taşıma ve absorbe etme özelliğinden dolayı; kara yollarında, demir yollarında, peyzaj çalışmalarında ve benzeri dolgu gerektiren yerlerde yaygın olarak kullanılıyor. 

Uzun yıllardır GEOFOAM’ın ülkemizde kullanımını yaygınlaştırmak için önemli çalışmalar yürüten EPS sektörünün çatı kuruluşu olan EPS Sanayi Derneği’ne (EPSDER), Dernek için fedakarca yoğun emek harcayan EPSDER’in Geçmiş Dönem Başkanı Sn. Ümit Güneş ile Yeni Başkanı Sn. Erdem Ateş’e, bu çalışmanın ortaya çıkmasına değerli katkılar sunan EGE PROSES Makina Sanayi A.Ş. Y.K. Başkanı Sn. Ufuk Yercan’a ve kitabın çevirisini yapan Sn. Prof. Dr. Funda Yercan’a teşekkürlerimizi sunarız.

Kitapçığı temin etmek için PAGEV'den Uğur Aktel (0212 425 13 13 ugur.aktel@pagev.net.tr) ile iletişime geçebilirsiniz.

VOC TEST MERKEZİ
Ambalaj Atıkları
Plast Eurasia 4-7 Aralık 2024
Partnerlerimiz
2
1
3