PAGEV Tematik Meslek Lisesi çalışmaları hakkında İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci ile görüştük

Türkiye’nin ilk tematik plastik meslek lisesi olan Küçükçekmece PAGEV Plastik Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin önümüzdeki eğitim, öğretim yılına en verimli şekilde hazırlanması çerçevesinde çalışmalarını sürdüren PAGEV, bu doğrultuda en yetkili mercilerle istişarelerini sürdürüyor. Okulumuzun yeni konsepti ile 2017-2018 eğitim öğretim yılına en iyi şekilde hazırlanması için İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci ile bir araya gelen PAGEV heyeti, çalışmalar hakkında bilgilendirme yaptı.


PAGEV Başkan Yardımcısı Ahmet Meriç, Okullardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Eren Ünlü ve Yönetim Kurulu Üyesi Orhan Göçer’den oluşan PAGEV heyeti, İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci’ye PAGEV’in eğitim çalışmaları hakkında detaylı bir bilgilendirme yaparak tematik okul çalışmaları hakkında görüş alışverişinde bulundular.


İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci, PAGEV’in eğitime verdiği desteklerle örnek bir sivil toplum kuruluşu olduğunu belirterek, plastik sanayisinin nitelikli insan gücünü yetiştirme noktasındaki çalışmalarını da oldukça önemsediğini ifade etti. Türkiye’de sadece 16 okulun tematik okul olarak seçildiğini söyleyen Yelkenci, PAGEV Meslek Lisesinin plastik sektörü alanında tek okul olduğunu kaydetti. Bu çerçevede PAGEV’in sadece binayı yaparak Milli Eğitime bağışlamaktan öte, gerek makine ve teçhizat, gerekse her türlü maddi ve lojistik desteğinin sürdüğünü söyleyen Yelkenci bu anlamda örnek bir sivil toplum kuruluşu ile iş birliği yapmaktan dolayı da memnuniyetlerini aktardı.

VOC TEST MERKEZİ
Ambalaj Atıkları
Plast Eurasia 4-7 Aralık 2024
Partnerlerimiz
2
1
3
5