PAGEV, San Fransisco'da BIO CONVENTION'daki Standında Biyoplastikler Konusunda Çalışan Firmalarımızın Ürün ve Hizmetlerini Sergiliyor

PAGEV, San Fransisco'da BIO CONVENTION'daki Standında Biyoplastikler Konusunda Çalışan Firmalarımızın Ürün ve Hizmetlerini Sergiliyor

Bilgi ve teknolojiye dayalı bir sanayinin oluşumu için ülkemizde önemli adımlar atılıyor. Biyoteknoloji, AR-GE ve üretim aşamalarında, biyolojik materyal ve canlı organizmaları kullanan önemli bir uygulama bütünlüğü. Plastikten, ilaca, enerjiden, tarıma bir çok sektörde kimyasalların yerini alan canlı organizmalar biyoplastik ve biyo enzim üretiminde kullanılmaktadır. Biyoplastikler biyoteknolojinin önemli bir parçasıdır.

Petrol gibi fosil kaynaklar yerine doğal kaynaklar kullanılarak üretilen biyoplastikler, polimer üretimi yetersiz ülkemizin dış ticaret açığını azaltıp, katma değerini arttırma potansiyeline sahiptir. PAGEV, katma değer arttırıcı çalışmalarını bu konuda da devam erttirmektedir.

PAGEV’in oluşumunda ve çalışmalarında önemli katkı verdiği ve üyesi olduğu, TOBB Türkiye Biyoteknoloji Sektör Meclisi çalışmalarını geliştirerek sürdürüyor.

Bu çerçevede, PAGEV’in de standlı olarak yer aldığı BIO International Convention 6-9 Haziran 2016 tarihlerinde A.B.D.’nin San Francisco kentinde gerçekleştirilecektir. Biyoteknoloji konusunda dünyanın en büyük etkiliği olan BIO Convention Türkiye heyeti ve programını, TOBB desteğiyle TEPAV organize ediyor. Etkinliğe 65 ülkeden yaklaşık 20 Bin kişi katılmakta olup, ülkeler ve şirketler üst düzeyde temsil edilmekteler. Düzenlenen panel ve toplantılarda Türkiye’nin biyoteknoloji ile sıçrama yapması için somut adımlar tartışılmaktadır.

Yeniliklerin ve inovasyonun yakın takipçisi olan Vakfınız PAGEV, sektörümüzde iştigal eden Bioplastik firmalarımızın broşür, katalog ve tanıtım materyallerini BIO International Convention’da yer alacak standımızda ilgililerle paylaşacaktır. Tanıtım imkanı için son tarih 30 Mayıs 2016 Pazartesi günü mesai saati bitimine kadardır.

Konuyla ilgili olarak PAGEV Teknik Uzmanımız Canan Erdoğan (canan.erdogan@pagev.net.tr) ile iletişime geçmenizi bekler, iyi çalışmalar dileriz.

VOC TEST MERKEZİ
Ambalaj Atıkları
Plast Eurasia 4-7 Aralık 2024
Partnerlerimiz
2
1
3