PAGEV Plastik Mükemmeliyet Merkezi çalışmalarımız kapsamında Kalkınma Bakanımız Lütfi Elvan ile görüştük

PAGEV Yönetim Kurulu heyeti, Plastik Mükemmeliyet Merkezi çalışmaları kapsamında Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan ile bir araya gelerek proje hakkında istişarede bulundu. PAGEV Başkanı Yavuz Eroğlu, Başkan Yardımcısı Ahmet Meriç, Yönetim Kurulu Üyesi Oğuzcan Çetinalp, Genel Sekreter Ertan Güneş ve PAGÇEV Genel Müdürü Yağmur Cengiz’den oluşan PAGEV Heyeti, PAGEV Plastik Mükemmeliyet Merkezi projesi hakkında Kalkınma Bakanına bilgilendirmede bulundu.

PAGEV Plastik Mükemmeliyet Merkezi çalışmasını ilgi ile karşılayan Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan Bakanlık olarak projeye destek vereceklerini kaydederek, katma değeri ürünlerin artmasına ön ayak olacak olan inovatif çalışmaların yapılacağı bu merkezin ülke ekonomisine de katkı sağlayacağını belirtti. Türkiye Plastik Sektörünün üretim kapasitesi bazında Dünya genelindeki konumunu önemli gördüğünü ifade eden Elvan, bu konumun daha da başarıya ulaşması için Bakanlık olarak sektöregerekli desteği vereceklerini söyledi.

PAGEV Başkanı Yavuz Eroğlu, Avrupa ikincisi ve Dünya altıncısı olan sektörümüzün ihraç ettiği ürünlerin ortalama değerinin 2.2 Dolar olduğunu kaydederek, Dünya ortalaması olan 4 Dolar seviyelerine erişmek için daha nitelikli ve katma değeri yüksek ürünleri üretilmesi gerektiğini belirterek, bu hedefe ulaşmada PAGEV Plastik Mükemmeliyet Merkezi’nin önemli bir rol üstleneceğini de söyledi.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Faruk Özlü ile geçtiğimiz yıl mutabakat zaptını imzaladığımız PAGEV Plastik Mükemmeliyet Merkezi içerisinde; Uluslar arası Akreditasyonlu Test ve Laboratuar Hizmetleri, Araştırmave Geliştirme Merkezi, Uluslararası Sertifikasyon Hizmetleri, Eğitim ile Danışmanlık hizmetleriprojelendirilmiştir.

VOC TEST MERKEZİ
Ambalaj Atıkları
Plast Eurasia 4-7 Aralık 2024
Partnerlerimiz
2
1
3