PAGEV Okullarımızın gelişimlerini görüşmek üzere Milli Eğitim Bakanlığı’nda bir dizi görüşmeler gerçekleştirdik

PAGEV’in kurduğu iki okulun gelişimleri hakkında değerlendirme ve görüş alışverişi yapmak maksadıyla Milli Eğitim Bakanlığımız nezdinde bir dizi görüşmeler yapıldı. Kamuoyuna da yansıdığı üzere, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında Türkiye genelinde 16 okul tematik lise kapsamına alınmış olup, PAGEV Plastik Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde Türkiye’nin ilk Plastik Tematik Lisesi açılmıştır.


PAGEV Yönetimi; tematik okul kapsamında, süreçle ilgili çalışmalar ve imzalanacak protokolün detaylarının görüşülmesi için Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ferda Yıldırım ve Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Osman Nuri Gülay ile bir araya geldi. PAGEV Başkanı Yavuz Eroğlu, Başkan Yardımcısı Ahmet Meriç, Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Karabolat ve PAGEV Danışma Kurulu Üyesi-TSP Makine Yönetim Kurulu Başkanı Cevat Taşkan’dan oluşan PAGEV heyeti, Müsteşar Yardımcımız ve Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürümüz ile bir istişare toplantısı gerçekleştirdiler.

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ferda Yıldırım, mesleki eğitimde yeni bir dönem açacak olan tematik liselerin, sanayiye de ciddi katkı yapacağını belirtti. Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Osman Nuri Gülay ise plastik sektörünün büyüklüğü göz önüne alındığına, seçilen 16 okuldan birinin plastik alanında olmasının çok yerinde olduğunu ifade ederek, mesleki eğitime yeni bir boyut kazandırmak için var güçleri ile çalıştıklarını ve bu noktada da meslek kuruluşlarının da elini taşın altına koymaları gerektiğini belirterek, PAGEV’in plastik meslek eğitimi adına yaptığı çalışmaları da beğeni ile takip ettiğini söyledi.

PAGEV Başkanı Yavuz Eroğlu, mesleğini seven, plastikte geleceğini şekillendirmeye ve gelişmeye istekli gençlerin seçiminde Vakıf olarak etkin rol alacaklarından ötürü bu yeni eğitim modelinin ülke sanayisine de pozitif katkı yapacağına inandığını söyleyerek, sektörümüze gösterdikleri yakın ilgiden dolayı Müsteşar Yardımcımız ve Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürümüze teşekkürlerini sundu.


PAGEV heyeti bu görüşmelerin ardından Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürü Salih Ayhan’ı makamında ziyaret etti. Çalışma ziyaretinde, Gebze PAGEV Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Küçükçekmece PAGEV Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin gelişimleri için yapılabilecek çalışmalar masaya yatırıldı.
Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürü Salih Ayhan, plastik sektörünü yakından takip ettiğini söyleyerek PAGEV’in mesleki eğitime vermiş olduğu hizmetlerin takdire şayan olduğunu ifade etti. Mesleki liselerimizin lojistik altyapılarının sürekliliği noktasında Müdürlük olarak gerekli tüm çalışmaları yaptıklarını aktaran Ayhan, Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri olarak PAGEV okullarının altyapı güncelleme yenileme faaliyetlerine tam destek verdiklerinin de altını çizdi.
PAGEV Başkanı Yavuz Eroğlu konuşmasında, Gebze PAGEV okulumuzun lojistik tadilatları kapsamında verdikleri desteklerden ötürü Salih Ayhan’a teşekkür ederek, PAGEV olarak Milli Eğitim Bakanlığımız ile sürekli istişare içerisinde eğitime verdikleri desteklerini sürdüreceklerini de kaydetti.

 

 

VOC TEST MERKEZİ
Ambalaj Atıkları
Plast Eurasia 4-7 Aralık 2024
Partnerlerimiz
2
1
3