PAGEV Öğrenci - Sanayici Buluşması'nda, Gebze PAGEV Lisesi öğrencileri, Mikrosan tesislerini incelediler...

PAGEV’ in “Öğrenci - Sanayici Buluşması Etkinliği” kapsamında Gebze PAGEV Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, Mikrosan tesislerini ziyaret etti...

PAGEV’ in başlattığı “Öğrenci - Sanayici Buluşması Etkinliği” çerçevesinde düzenlenen fabrika gezileri ve plastik sektörünün duayenleri ile gerçekleşen buluşmalar, öğrencileri sektöre hızlı bir biçimde adapte etmeyi amaçlamaktadır. Bu kapsamda PAGEV okullarında okuyan öğrencilerimiz, plastik ve plastik sanayini yakından tanıma fırsatı bulmaktalar.

Bu amaçla, GEBZE PAGEV Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nden 30 kişilik bir öğrenci grubu, öğretmenleri eşliğinde GEBZE Plastikçiler Organize Sanayi Bölgesi’nde (GEPOSB) bulunan PAGEV Üyelerinden Mikrosan firmasının tesislerinde üretim sahasını canlı anlatım eşliğinde inceleme fırsatı elde ettiler.

PAGEV Başkanı Yavuz EROĞLU ’nun da katıldığı incelemede, Mikrosan Üretim Koordinasyon Yardımcısı Gökhan SÜMER tarafından gerçekleştirilen anlatımla, plastik üretim teknolojileri ile ilgili bilgilendirilen öğrenciler, yakın gelecekte yer alacakları sektörle ilgili önemli bilgilere de ulaştılar.

Tesis turunun ardından toplantı Salonunda Mikrosan Yönetim Kurulu Başkanı Naci SÖNMEZ, Genel Müdür Ethem DOĞRUER, Genel Üretim Koordinatörü Berkay SÖNMEZ ve PAGEV Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz EROĞLU’nun katılımıyla yapılan plastik sektörü ve gençlerimizin geleceğinin konuşulduğu görüşmede firma yetkilileri tarafından öğrencilerimize geleceklerini yönlendirmelerine katkı sağlayacak detaylı bir brifing de verildi.

VOC TEST MERKEZİ
Ambalaj Atıkları
Plast Eurasia 4-7 Aralık 2024
Partnerlerimiz
2
1
3
5