PAGEV İSTANBUL’DAKİ ÜYELERİYLE BULUŞMAYA DEVAM EDİYOR

PAGEV 2017 yılı çalışmalarına hızlı başladı. Türkiye’nin dört bir yanındaki üyeleri ile bir araya gelen PAGEV, bu kez sektörün üretim ve ihracattaki en önemli merkezlerinden biri olan İstanbul’un 3. bölge üyeleriyle bir araya geldi. Toplantıda sektörün sorunları ve gelecek stratejileri ele alındı.

Türk Plastik Sanayicileri Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı (PAGEV), sektörün nabzını üyeleriyle birlikte tutmaya devam ediyor. PAGEV, faaliyetlerini üyeleriyle paylaşmak ve gelecek vizyonu oluşturmak amacıyla düzenlediği İstişare Toplantıları’nın 4.’sünü 26 Ocak 2017 tarihinde Renaissance Polat İstanbul Hotel’de gerçekleştirdi. Toplantıya PAGEV Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Eroğlu, PAGEV Yönetim Kurulu üyeleri ile plastik sektörünün temsilcileri katıldı.

PAGEV faaliyetleri hakkında bilgiler içeren tanıtım filmleri ve PAGEV nostalji filminin gösteriminin ardından kısa bir konuşma yapan PAGEV Kurucu Onursal Başkanı Muammer Yüceler, vakfın geçmişten bu güne kısa bir öyküsünü anlatarak başarılı ve etkili çalışmalarından dolayı yönetim kurulunu kutladı. Ardından Türkiye plastik sektörünün ilk makine üreticilerinden sektörün köklü ismi Timur İmrağ’a düzenlenen törenle sektöre verdiği hizmetlerden ötürü teşekkür edildi. PAGEV Kurucu Onursal Başkan Muammer Yüceler ve PAGEV Başkanı Yavuz Eroğlu, Timur İmrağ’a bir plaket takdim ettiler.

PAGEV Başkanı Yavuz Eroğlu, PAGEV faaliyetleri sunumu eşliğinde yakın dönemde gerçekleşen ve hedeflenen faaliyetleri detaylı bir biçimde üyelerle paylaştı.

Son olarak toplantıda PAGEV üyesi firmalar, çalışmalar hakkındaki görüşlerini ve beklentilerini aktardılar.

Son iki ay içerisinde gerçekleştirdiğimiz Üye İstişare toplantılarımızda, üyelerimizin %80’iyle bir araya gelerek, görüş ve önerilerini alma imkanı bulduk. Üyelerimizin fikirlerini daha rahat ifade imkanı olması için maksimum 80 üyelik gruplar halinde bugüne kadar 7 toplantı gerçekleştirdik. Önümüzdeki günlerde gerçekleştireceğimiz İstanbul 5. Bölge ve Nisan ayındaki İzmir toplantıları ile bu seneki istişare toplantılarımızı tamamlayacağız.

Rakamlarla İstanbul plastik sektörü

Türkiye sanayisi ve ekonominin kalbinin attığı İstanbul, en önemli üretim ve ihracat kalemlerinden biri olan plastik sektöründen aldığı payı büyütüyor. İstanbul’da 4 bin plastik firması faaliyet gösterirken 130 bin kişiye istihdam sağlanıyor.

2016 yılında miktarda yaklaşık 5 milyon ton, değerde ise 20 milyar dolarlık üretim gerçekleştiren İstanbullu plastikçiler, ekonomiye 8 milyar dolarlık katma değer yarattı. İhracatları da geçtiğimiz yıl miktarda 1,3 milyon ton, değerde 3 milyar dolara ulaştı. 2016’da İstanbul’dan yapılan yurtiçi satış ise miktar bazında 7,7 milyon ton, değer bazında ise 23 milyar dolar oldu.

VOC TEST MERKEZİ
Ambalaj Atıkları
Plast Eurasia 4-7 Aralık 2024
Partnerlerimiz
2
1
3