PAGEV’İN EĞİTİME DESTEĞİ HIZ KESMEDEN SÜRÜYOR

PAGEV, başarılı öğrencileri Almanya’da düzenlenen Plastik Fuarı K’ya götürdü.

Plastik sektörünün gelişimine yönelik üretimden ihracata, sektörel sorunların çözümü için projeler geliştirilmesinden çevreye kadar pek çok çalışma yürüten PAGEV, eğitim alanında yaptığı çalışmalarıyla da fark yaratıyor. Gebze ve Küçükçekmece’de PAGEV Endüstri Meslek Liseleri kurarak sektöre nitelikli iş gücü yaratan PAGEV, bu okullardan mezun olan gençlere de plastik sektöründe iş imkânı sunuyor. Mesleki eğitime verdiği katkıyı kendi okullarıyla sınırlı tutmayan Vakıf, yurt genelinde plastik eğitimi veren tüm okul ve kurumlarla dirsek temasında çalışmalar yürütüyor.

PAGEV’in eğitim anlamındaki işbirlikleri kapsamında 2018 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu Lastik ve Plastik Teknolojisi Bölümü ile protokol imzalandı. Protokol ile PAGEV Endüstri Meslek Liselerindeki son teknoloji ile donatılmış atölyeler İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu Lastik ve Plastik Teknolojisi Bölümü öğrencilerinin eğitimine açılmış oldu. PAGEV MTAL’lerin atölyelerinde pratik yapma şansı yakalayan MYO öğrencileri aynı zamanda sanayicilerle bir araya gelme fırsatı da buldu. PAGEV üyesi sanayiciler ve yine PAGEV’e bağlı çalışan plastik alanında uzman isimler protokol kapsamında İstanbul Üniversite’sinde derslere katılarak bilgi birikimlerini öğrencilere aktardı. Bu bir yıllık eğitim programı sonunda öğrencilere mesleki yeterliliklerini belgeledikleri başarı sertifikaları PAGEV tarafından verildi.

Başarısı ile fark yaratanları K Fuarı ile ödüllendirdi

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu Lastik ve Plastik Teknolojisi Bölümü’nü ve protokol kapsamında PAGEV’in bu bölümde verdiği eğitimleri en yüksek başarı notu alan Zeynep Ece Er ve Büşra Elkün K Fuarı ile ödüllendirildi. K Fuarı gezisinde öğrencilere Gebze PAGEV Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdür Muhammet Erbaş ve İstanbul Üniversitesi Plastik Bölümü Öğretim Üyesi Meryem Demir eşlik etti. Dünyanın en büyük plastik fuarı olarak anılan K Fuarı, öğrencilerin sektörü daha yakından tanımasını ve dünyadaki gelişmeleri yerinde görmesini sağladı.

PAGEV’in misafir olarak K Fuarı’nı ziyaret eden öğrencilere PAGEV Başkanı Yavuz Eroğlu ile söz konusu protokolün hayata geçirilmesinde öncü rol oynayan PAGEV Eğitimden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Eren Ünlü eşlik etti. Fuara katılan öğrencileri yakın markaja alan Türkiye plastik sanayicileri, sektörün en önemli sorunu olan nitelikli eleman sorununun çözümü noktasında atılan adımlar için PAGEV’e teşekkür ettiler. PAGEV Başkanı Yavuz EROĞLU yaptığı açıklamada “ Öğrencilerimiz sektörümüzün geleceğidir. Onları sadece kurduğumuz okulların altyapısı ile desteklemek değil aynı zamanda eğitimlerinin kalitesi ve sektörel ufuklarının genişlemesini de hedefliyoruz. Bu çerçeve de hem başarıyı ödüllendirmek, hem diğer öğrencilerimize örnek olmak, hem müdür ve öğretim görevlilerimizin ufkunu genişletmek hem de öğrencilerimizin sanayimizi daha iyi anlamasını sağlamak için, Dünya’nın en büyük plastik fuarına tüm bedeli PAGEV tarafından karşılanmak üzere kendilerini getirdik. Öğrenci ve öğretmenlerimizin ufkunu açan bir fuar ziyareti oldu. PAGEV vizyoner çalışmalarıyla ilkleri yapmaya devam edecektir.” dedi.

VOC TEST MERKEZİ
Ambalaj Atıkları
Plast Eurasia 4-7 Aralık 2024
Partnerlerimiz
2
1
3