PAGEV HEYETİ K FUARI’NDAYDI

K Fuarı’nda Türk firmaları yoğun ilgi gördü

Üç yılda bir düzenlene ve dünyanın en önemli plastik ve kauçuk fuarı olarak anılan “K 2019”, 16 – 23 Ekim 2019 tarihleri arasında Almanya’nın Düesseldorf şehrinde düzenlendi. Toplam 63 ülkeden 3 bin 340 katılımcı firmanın yer aldığı K 2019, 250 bin ziyaretçiyi ağırladı. Türkiye olarak 152 firma ile katıldığımız fuarda bu yıl Almanya, Çin ve İtalya’dan sonra katılımcı firma sayısı bakımından 4’üncü sırada yer aldık.

175 bin metrekare alanda ve 17 holde düzenlenen K 2019’da Türk ürünleri yoğun ilgi gördü. Katılımcı firmalarımız 2 ayrı holde plastik makine ve aksamları ile plastik hammadde ürünlerini tanıttı.

PAGEV heyeti, her zaman olduğu gibi Türkiye’den en geniş katılımlı heyet olması ile dikkat çekti. PAGEV aracılığıyla fuara katılan firmalarımız gerek tanıtım çalışmaları gerekse işbirlikleri noktasında önemli avantajlar yakaladılar. PAGEV’in 200’e yakın katılımcı ile gerçekleştirdiği heyet ziyaretleri ve grup işi işbirliğini arttıran “Tanışma Yemekleri”nde firma temsilcileri bir yandan fuar yorgunluğunu atarken diğer yandan birbirlerini ve PAGEV hizmetlerini daha yakından tanıma şansına sahip oldu.

PAGEV, başarılı öğrencileri K Fuarı’nda ağırladı

Plastik sektörünün gelişimine yönelik üretimden ihracata, sektörel sorunların çözümü için projeler geliştirilmesinden çevreye kadar pek çok çalışma yürüten PAGEV, eğitim alanında yaptığı çalışmalarıyla da fark yaratıyor. Gebze ve Küçükçekmece’de PAGEV Endüstri Meslek Liseleri kurarak sektöre nitelikli iş gücü yaratan PAGEV, bu okullardan mezun olan gençlere de plastik sektöründe iş imkânı sunuyor. Mesleki eğitime verdiği katkıyı kendi okullarıyla sınırlı tutmayan Vakıf, yurt genelinde plastik eğitimi veren tüm okul ve kurumlarla dirsek temasında çalışmalar yürütüyor.

PAGEV’in eğitim anlamındaki işbirlikleri kapsamında 2018 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu Lastik ve Plastik Teknolojisi Bölümü ile protokol imzalandı. Protokol ile PAGEV Endüstri Meslek Liselerindeki son teknoloji ile donatılmış atölyeler İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu Lastik ve Plastik Teknolojisi Bölümü öğrencilerinin eğitimine açılmış oldu. PAGEV MTAL’lerin atölyelerinde pratik yapma şansı yakalayan MYO öğrencileri aynı zamanda sanayicilerle bir araya gelme fırsatı da buldu. PAGEV üyesi sanayiciler ve yine PAGEV’e bağlı çalışan plastik alanında uzman isimler protokol kapsamında İstanbul Üniversite’sinde derslere katılarak bilgi birikimlerini öğrencilere aktardı. Bu bir yıllık eğitim programı sonunda öğrencilere mesleki yeterliliklerini belgeledikleri başarı sertifikaları PAGEV tarafından verildi.

Başarısı ile fark yaratanları K Fuarı ile ödüllendirdi

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu Lastik ve Plastik Teknolojisi Bölümü’nü ve protokol kapsamında PAGEV’in bu bölümde verdiği eğitimleri en yüksek başarı notu alan Zeynep Ece Er ve Büşra Elkün K Fuarı ile ödüllendirildi. K Fuarı gezisinde öğrencilere Gebze PAGEV Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdür Muhammet Erbaş ve İstanbul Üniversitesi Plastik Bölümü Öğretim Üyesi Meryem Demir eşlik etti. Dünyanın en büyük plastik fuarı olarak anılan K Fuarı, öğrencilerin sektörü daha yakından tanımasını ve dünyadaki gelişmeleri yerinde görmesini sağladı.

PAGEV’in misafir olarak K Fuarı’nı ziyaret eden öğrencilere PAGEV Başkanı Yavuz Eroğlu ile söz konusu protokolün hayata geçirilmesinde öncü rol oynayan PAGEV Eğitimden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Eren Ünlü eşlik etti. Fuara katılan öğrencileri yakın markaja alan Türkiye plastik sanayicileri, sektörün en önemli sorunu olan nitelikli eleman sorununun çözümü noktasında atılan adımlar için PAGEV’e teşekkür ettiler.

VOC TEST MERKEZİ
Ambalaj Atıkları
Plast Eurasia 4-7 Aralık 2024
Partnerlerimiz
2
1
3