PAGEV GERİ DÖNÜŞÜM KONGRESİ SUNUMLARINI İSTİFADENİZE SUNUYORUZ

14. PAGEV Türk Plastik Endüstrisi Kongresi bu yıl “İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Perspektifinden Geri Dönüşüm” ana temasıyla düzenlendi. 3 Aralık 2019 tarihinde Hilton Bomonti Hotel İstanbul'da gerçekleşen kongrede, Türkiye ve yurt dışından kamu kurumu temsilcileri, uzmanlar ve sektör temsilcileri sektörün geleceğini geri dönüşüm çerçevesinden tartıştı. Ayrıca Kongrede “Sıfır Atık İçin Geri Dönüşüm” başlıklı bir de panel gerçekleştirildi. Kongre çerçevesinde halen tüm TV ve Radyolarda devam eden “Plastiğin Doğada Yeri Yok, Hayatımızda Yeri Çok” kamuoyu aydınlatma reklam kampanyamızın lansmanı yapıldı. Kampanya sektörümüz yanında, tüm geri dönüşüm sektör paydaşları ve ambalajlı gıda üreticisi firmalardan da tam destek aldı.

  

 

  

 

 

 

 

14. PAGEV Türk Plastik Endüstrisi Kongresi Kısa Tanıtım Filmi İçin Tıklayınız.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ÇED İzin ve Denetim Genel Müdürü Sn. Ercan Gülay'ın açılış konuşmasını gerçekleştirdiği Kongremizde; Erema, Tomra, Metin Bilgili Eğitim ve Danışmanlık ve Eupc (AB Plastik Üreticileri Birliği)' den önemli isimler ayırma ve geri dönüşümde son teknolojileri, plastik geri dönüşümünün döngüsel ekonomiye katkılarını, geri dönüşümüne uygun tasarımın önemini ve geri dönüşümde üstlenilen gönüllü taahhütleri izleyebilmek için geliştirilen MORE teknolojisini dinleyicilerle paylaştı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Sıfır Atık ve Ambalaj Atıklarının Yönetimi Şube Müdürü Demirhan Küçük'ün sıfır atık yaklaşımı, yeni mevzuatlar, GEKAP ve depozito konularını ele aldığı ikinci oturumda ise, Arçelik, PepsiCo, ve Rec Türkiye'den uzmanlar sıfır atık ve iklim değişikliği konularına değinerek, geri dönüşümle üretim modelleri üzerine çalışmalarını paylaştılar.

Etkinliğin öğleden sonraki kısmında ise Ekonomi Gazetecileri Derneği Başkanı Celal Toprak'ın moderatörlüğünde, TOBB Kimya Meclisi Başkanı Timur Erk, Tüketici Başvuru Merkezi Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu, TÜDAM Başkanı Vedat Kılıç, Çevre Mühendisleri Odası Başkanı Baran Bozoğlu, İGEDDER Başkanı Yüksel Yılmaz, Sokak Atık Toplayıcıları Derneği Başkanı Recep Karaman, MTM Plastik Geri Dönüşüm Genel Koordinatörü Taha Mahsereci ve Adanus Plastik Yönetim Kurulu Başkanı Bilal Nadir Gök'ün yer aldığı "Sıfır Atık İçin Geri Dönüşüm" konulu bir panel yapıldı.

PAGÇEV ve MTM Plastik sponsorluğunda gerçekleşen ve TOBB Plastik, Kauçuk ve Kompozit Sanayi Meclisi, SÜT-D Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği, Recycling Industry Dergisi ve TÜDAM'ın desteklediği, Chemorbis'in Medya Sponsoru olduğu Kongremize gösterdiğiniz yoğun ilgi için teşekkür ederiz.

Etkinliğimize katılamayan meslektaşlarımızın; kongremizde gerçekleşen tüm konuşmacıları izlemeleri ve yeni gelişmelerden faydalanabilmelerini sağlamak düşüncesiyle kongremizdeki konuşmaların tamamını aşağıdaki linkte paylaşıyoruz.

1 Aralık 2020'de yeni Kongremizde buluşmak üzere!

Kongrelerimiz ile ilgili detaylı bilgiye www.turkispic.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,

Yavuz EROĞLU
PAGEV Başkanı

Kongre Konuşma Video ve Sunumları

"Plastiğin Doğada Yeri Yok, Hayatımızda Yeri Çok" Kampanyamızın Lansmanı

Kongre Fotoğrafları

Kongre Tanıtım Filmi

VOC TEST MERKEZİ
Ambalaj Atıkları
Plast Eurasia 4-7 Aralık 2024
Partnerlerimiz
2
1
3