PAGEV Genel Kurulu Gerçekleşti

Türk Plastik Sanayicileri Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı PAGEV’in 2016 yılı Genel Kurul Toplantısı, 29 Nisan 2017 Cumartesi günü, saat 10:00’da Küçükçekmece PAGEV Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde yapıldı.


Bilindiği üzere; Tüzük gereği 3 yıllık görev süreleri 2017 Şubat ayında dolan Yönetim Kurulu Üyelerimiz, 18 Şubat 2017 tarihinde yapılan tarihi katılımla gerçekleşen PAGEV Genel Kurulunda seçilmişlerdi. Ancak hali hazırdaki Vakıf Tüzüğü uyarınca; her yıl Nisan ayında da Genel Kurul yapılması gerektiğinden, her üç senede bir benzer sorunun yaşanmaması ve gereksiz iki Genel Kurul yapılmasının önüne geçmek için bu iki tarihin birleştirmesi için 29 Nisan da usule yönelik Genel Kurulu da PAGEV Üyelerinin yoğun katılımları ile gerçekleştirildi.

Yapılan Genel Kurul neticesinde Vakıf tüzüğünde yer alan her yıl Nisan ayında yapılması gereken Genel Kurulun, bundan sonraki yıllarda Şubat ayı içerisinde yapılması şeklinde tüzük değişikliği yapılması oy birliği ile kabul edilmiştir.

PAGEV Başkanı Yavuz Eroğlu, seçimsiz ve Vakıf tüzük değişikliğine yönelik bir Genel Kurul olsa da, PAGEV Üyelerinin göstermiş olduğu katılım ve ilgiden ötürü üyelere teşekkürlerini sunarak, “Plastik sektörünün birleştirici gücü PAGEV, her zaman üyelerinin ve sektör temsilcilerinin yararına faaliyetler yürüttü. Bu bizim asli görevimiz. Misyonumuzu yerine getirmek için gece-gündüz proje üretmeye devam edeceğiz. Değer üretmeye yönelik çözüm odaklı yaklaşımlar için buradayız. Katılım gösteren ; takdirleriyle olsun, öneri ve eleştirileriyle olsun her türlü fikir beyan eden tüm üyelerimize şükranlarımızı sunuyorum. Eroğlu gerçekleşen bu usul Genel Kurulu ile de 3 yılda bir 2 kez Genel Kurul yapılmasının önüne geçildiğini ve bundan böyle de oybirliği ile yapılan tüzük tadilatı ile sadece Şubat ayında Genel Kurul yapılacağının altını çizdi.”

VOC TEST MERKEZİ
Ambalaj Atıkları
Plast Eurasia 4-7 Aralık 2024
Partnerlerimiz
2
1
3