PAGEV Geleneksel İftar Buluşması Sektörü Buluşturdu

PAGEV Geleneksel İftar Buluşması Sektörü Buluşturdu

Ülkemiz plastik sektörünün saygıdeğer temsilcileri ile bir araya gelmemize vesile olan, Türkiye’nin en etkili sivil toplum kuruluşlarından biri olan PAGEV’in yeni kurumsal kimliğini de kamuoyu ile paylaştığımız, Geleneksel PAGEV İftar Buluşması, 13 Haziran 2016 Pazartesi günü Hyatt Regency Hotel Balo Salonu‘nda gerçekleşti.

1989 yılından bu yana Türkiye Plastik Sektörünün Birleştirici Gücü misyonu ile çalışmalarını sürdüren PAGEV’in ev sahipliğinde gerçekleşen İftar Buluşması’na; STK’ların üst düzey temsilcileri, Vakıf Üyeleri ve Sektör Mensuplarımız büyük ilgi gösterdiler.

PAGEV Geleneksel İftar Yemeği bu yıl çok başka bir anlam taşıdı. Türk plastik sektörünün öncülüğünü üstlenen PAGEV, Hyatt Regency Otel Ataköy’de düzenlediği iftar yemeği ile birlikte yeni kurumsal kimliğini plastik sektörünün önemli aktörleri, sektörün tüm sivil toplum örgütleri ve sektöre destek veren çeşitli kurum ve kuruluşlarının oluşan 800 seçkin davetliye tanıttı. 27 yıllık sektör deneyimini yenilenen logo ve kurumsal kimliği ile pekiştiren PAGEV daha modern ve dinamik bir yapıya kavuştu. Yenilenen Logo’nun tanıtımını eski logonun babası PAGEV’in Kurucu Onursal Başkanı Muammer Yüceler ve yeni başkanı Yavuz Eroğlu’nun birlikte yapması, vakfın geçmişiyle kurduğu bağında güzel bir örneğini oluşturdu.

PAGEV Geleneksel İftar Videosu için lütfen tıklayınız.

İftar yemeği sırasında yaptığı konuşmada vakfın kuruluşundan bu yana birçok yenilik ve gelişmenin plastik sektörüne kazandırıldığını belirten PAGEV Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Eroğlu, “Bizler vakfımızı kuran ve ilerlemesi adına çalışan büyüklerimizden aldığımız bayrağı daha ileri taşımak için var gücümüzle çalışıyoruz. Plastiğin ve ülkemizin geleceğinde söz sahibi olacağımızı biliyoruz ve yeni logomuzun birleştici gücümüzü daha da artıracağına inanıyoruz. Değerlerimizden kopmadan çağa uygun daha modern bir yüze kavuştuk” dedi.

1950’li yıllarda 1,5 milyon ton olan plastiğin 2016 yılına gelindiğinde 340 milyon tona ulaştığını açıklayan Yavuz Eroğlu, “Plastik çok genç olmasına rağmen oldukça hızlı büyüyen ve gelişen bir sektör. Türk plastik sektörü olarak 66 yılda Avrupa ikinciliği ve dünya altıncılığına kadar ulaştık. Bugün geldiğimiz bu nokta bir başlangıç. TOBB bünyesinde başkanlığını yaptığımız Plastik, Kauçuk Kompozit Sektör Meclisimizi de kurduk. Bu birliktelikle sektörü daha ileri götüreceğiz. Türk insanının azim ve girişimciliği elimizdeki en büyük güç. Plastik herkesin hayatını iyileştirir, yeterki biz onu daha iyi anlatalım, PAGEV Bunun için var” diyerek sözlerine devam etti.

Hızlı büyüyen sektörün sorunlarının da hızla büyüdüğünü vurgulayan Yavuz Eroğlu, Türk plastik sektörünün yurtiçinde ve yurtdışında yaşadığı sorunlara değinerek; PAGEV olarak sektör adına yürütülen tüm çalışmaları ve projeleri detaylarıyla davetlilere anlattı. Eroğlu sözlerini şu şekilde bitirdi: “Türk plastik sektörünün gelişimi yönünde her türlü çalışmanın içinde aktif olarak rol alıyoruz. Sanayicilerimizin sorunlarının çözümü için var gücümüzle çalışıyoruz. Birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuz sürece önümüzdeki tüm engelleri ve sorunları ortadan kaldıracak ve Türk plastik sektörünü daha da ileri taşıyacağız.”

 

VOC TEST MERKEZİ
Ambalaj Atıkları
Plast Eurasia 4-7 Aralık 2024
Partnerlerimiz
2
1
3
5