PAGEV’de dönüşüm kurumsal kimlik ile devam ediyor

PAGEV’de dönüşüm
kurumsal kimlik ile devam ediyor

Gelişmenin yenilenme ile mümkün olacağına inanan Vakfımız, değerlerinden kopmadan daha modern ve dinamik bir yüze merhaba dedi. Yeni kurumsal kimlik, logo ve web sitesi ile PAGÇEV’in yeni kahramanı “PAG”ı sektör temsilcilerinin buluştuğu geleneksel iftar yemeğinde tanıtan Vakfımız PAGEV davetlilerden tam not aldı.

PAGEV Geleneksel İftar Yemeği bu yıl çok başka bir anlam taşıdı. Türk plastik sektörünün öncülüğünü üstlenen PAGEV, Hyatt Regency Otel Ataköy’de düzenlediği iftar yemeği ile birlikte yeni kurumsal kimliğini plastik sektörünün önemli aktörleri, sektörün tüm sivil toplum örgütleri ve sektöre destek veren çeşitli kurum ve kuruluşlarının oluşan 800 seçkin davetliye tanıttı. Sektör deneyimini yenilenen logo ve kurumsal kimliği ile pekiştiren PAGEV daha modern ve dinamik bir yapıya kavuştu. Yenilenen Logo’nun tanıtımını eski logonun babası PAGEV’in Kurucu Onursal Başkanı Sn. Muammer Yüceler ve yeni başkanı Sn. Yavuz Eroğlu’nun birlikte yapması, vakfımızın geçmişiyle kurduğu bağında güzel bir örnek oluşturdu.


PAGEV Geleneksel İftar Videosu için lütfen tıklayınız.

PAGEV’in yeni logosu tasarlanırken bir polimer tanesinin kıvrılarak “P” harfini oluşturması temel alındı. “P” harfinin alt kısmındaki damla formu plastiğin hammaddesi petrolü simgelerken, üst kısmındaki yeşil form hem bir damlayı hem de bir yaprağı anımsatarak vakfın doğaya duyduğu saygıyı ve sürdürülebilirliğe verdiği önemi gözler önüne seriyor.

“P” harfinin bir sayfa gibi kıvrılması, vakfın eğitim ve araştırmaya verdiği değeri sembolize ediyor. Ayrıca petrol rengiyle doğayı simgeleyen yeşilin bir araya gelmesi, PAGEV’in birleştirici gücünü tek bir karede topluyor.


PAGEV'in Yeni Logosunun Video Öyküsü için Lütfen Tıklayınız.

Kurumsal kimlik ve logo ile değişim rüzgarını başlatan vakfımız, listeye güncel trendler ile sektör temsilcilerinin eğilim ve ihtiyaçlarını dikkate alarak yenilediği web sitesini de ekledi. Yeni kurumsal adresini www.pagev.net olarak değiştiren PAGEV, hem tasarım hem içerik dizini sayesinde ziyaretçilerine site için dolaşımda kolaylık sağlarken, bilgiye pratik ve hızlı bir biçimde ulaşma imkanı da sunuyor.

Geri dönüşüm yeni kahramanı “PAG”

Ayrıca PAGEV tarafından kurulan Türkiye’nin ambalaj atıkları yetkilendirilmiş kuruluşu PAGÇEV (Türk Plastik Sanayicileri Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı Geri Dönüşüm İktisadi İşletmesi)’in sevimli kahramanı da yenilendi. “PAG” ismi verilen yeni kahraman, tüm geri dönüşüm etkinliklerinde atık ve geri dönüşüm konusunda çocukları eğlendirerek bilgilendirecek.

İftar yemeği sırasında yaptığı konuşmada vakfın kuruluşundan bu yana birçok yenilik ve gelişmenin plastik sektörüne kazandırıldığını belirten PAGEV Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Eroğlu, “Plastiğin ve ülkemizin geleceğinde söz sahibi olacağımızı biliyoruz ve yeni logomuzun birleştici gücümüzü daha da artıracağına inanıyoruz. Değerlerimizden kopmadan çağa uygun daha modern bir yüze kavuştuk. Türk plastik sektörü olarak 66 yılda Avrupa ikinciliği ve dünya altıncılığına kadar ulaştık. Bugün geldiğimiz bu nokta bir başlangıç. TOBB bünyesinde başkanlığını yaptığımız Plastik, Kauçuk Kompozit Sektör Meclisimizi de kurduk. Bu birliktelikle sektörü daha ileri götüreceğiz. Plastik herkesin hayatını iyileştirir, yeter ki biz onu daha iyi anlatalım, PAGEV bunun için var” dedi.

VOC TEST MERKEZİ
Ambalaj Atıkları
Plast Eurasia 23-26 Kasım 2022
Partnerlerimiz
2
1
3
5