PAGEV Danışma Kurulu Toplantısı Yapıldı

PAGEV’in ve Plastik Sektörümüzün geleceğinin şekillenmesi adına vizyon oluşturan danışma mercii olan PAGEV Danışma Kurulu’nun toplantısı 20 Ocak 2018 tarihinde Pullman İstanbul Hotel’de gerçekleştirildi. PAGEV Danışma kurulu Başkanı Prof. Dr. Nurseli Uyanık başkanlığında toplanan Danışma Kurulu’na, PAGEV Yönetim Kurulunun yanı sıra meslek alanında geniş bilgi, deneyim ve görgüleri ile tanınmış, çalışma ve eserleriyle öne çıkan yetkin isimler ve kıymetli akademisyenlerimiz katıldılar.

PAGEV’in ve plastik sektörümüzün geleceği adına öngörü ve önerilerinin değerlendirildiği toplantıda, Plastik sektörümüzün gelişimi önündeki engeller ve çözüm önerileri de masaya yatırıldı. PAGEV Danışma Kurulu Toplantısında; plastik sektörümüzün katma değeri yüksek ürünler üretmesi için yapılması gereken çalışmalar değerlendirilerek, uygulanacak aksiyonlar da değerlendirildi. Bununla birlikte plastik sektörüne güç verecek olan petrokimya yatırımları konusunda PAGEV olarak kamu nezdinde sürdürülen çalışmalara ışık tutacak öneriler de detaylı bir biçimde ele alındı. Kalkınma Bakanlığı tarafından organize edilen Kimya Sanayi 11. Kalkınma Planı görüşmeleri sonrası oluşan raporla ilgili olarak da fikir ve katkılar alındı.

Danışma Kurulu’na katılan tüm üyelerin sektör ve PAGEV ile ilgili görüş ve önerilerini aktarma fırsatı buldukları toplantıda; plastik eğitimi, nitelikli personel, istihdam ve katma değerli ürün, petrokimya yatırımları, PAGEV Plastik Mükemmeliyet Merkezi gibi önemli konular hedef ve sonuç odaklı olarak ele alındı.

VOC TEST MERKEZİ
Ambalaj Atıkları
Plast Eurasia 4-7 Aralık 2024
Partnerlerimiz
2
1
3