PAGEV Başkanı Yavuz EROĞLU Bloomberg HT de Fransa’nın Plastik Yasağına karşın açıklamalarda bulundu

Fransa’nın aldığı Plastik “Bardak, Tabak, Çatal / Bıçak “ gibi ürünlere 2020 yılından sonra getirdiği yasak ile ilgili, kamuoyunu doğru bilgilendirmek adına yaptığımız çalışmaların bir kısmını sizlerle paylaşmıştık. Bu konuda çalışmalarımız devam etmektedir. Nitekim yurtiçinde; Anadolu Ajansı, Ulusal Gazeteler, Bloomberg TV, NTV ve birçok diğer kanalda ve yurtdışındaki çeşitli haber ajanslarında, hem yazılı hem de canlı yayınlarda kamuoyunu bu “Bilimsellikten ve Çevrecilikten Uzak" siyasi kararla ilgili bilgilendirmeye devam ediyoruz. Sektör mensuplarımızında, kamuoyundan gelen soruları cevaplayabilmeleri ve kamuoyunu yanlış bilgilendirmelere karşı aydınlatmaları icin bu konudaki detayları Türkçe ve İngilizce sizlerle paylaşıyoruz.

PAGEV Başkanı Yavuz Eroğlu'nun açıklamalarını izlemek için resme veya linke tıklayınız.

Sektör mensuplarımızın da konuyu kamuoyuyla paylaşmaları noktasında hassasiyetleri çok önemlidir. Çünkü diğer AB ülkelerinin kabul etmemelerine rağmen, Fransa’nın bilimsellikten uzak olarak aldığı bu siyasi karar, eğer kamuoyunu doğru bilgilendirmez isek, toptan bir Plastik Ürün karşıtlığına dönüşme riski taşımaktadır.

Anadolu Ajansının Tüm Dünya’ya duyurduğu “PAGEV’den Fransa’nın Plastik Kararına Tepki” haberine bu linkten ulaşabilirsiniz.

PAGEV'in Dünya Basınına servis ettiği İngilizce Bültene buradan ulaşabilirsiniz.

PAGEV Başkanı Yavuz Eroğlu'nun açıklamalarını izlemek için linke tıklayınız.

VOC TEST MERKEZİ
Ambalaj Atıkları
Plast Eurasia 4-7 Aralık 2024
Partnerlerimiz
2
1
3