PAGEV Başkanı Yavuz Eroğlu, 4. EGE Ekonomik Forumunda “Değişim İçin Geri Dönüşüm” oturumunda konuşmacı olacak

EGEV (Ege Ekonomiyi Geliştirme Vakfı) ve ÖZGENCİL Grup tarafından organize edilen Ege Ekonomik Forumu, “Dönüşümün İçindeyiz” ana temasıyla 30 Kasım-4 Aralık tarihleri arasında beş gün boyunca değişik oturumlarla online olarak gerçekleşecektir.

30 Kasım tarihinde başlayacak olan forumda; Dünyayı Yeniden Tasarlamak, Tarım ve Gıda Sistemlerinin Yeniden Tasarlanması, Dijitalleşme ile Bütünsel Dönüşüm, Küresel Pazarlardaki Payın Artırılması: İnovatif Hamle, Yüksek Teknoloji Temelli Üretim Ekosistemi, Değişim için Geri Dönüşüm, Finansal Teknoloji Endüstrisinin Geleceği, Küresel Güç Olmanın Anahtarı: E-İhracat, Ekonominin Lokomotifi: KOBİ’ler & Esnaf ve Turizm Sektöründe Türkiye’nin 2020 Sonrası Planları Ne Olmalı? başlıklı oturumlar konunun uzman ve yetkin isimleri tarafından ele alınacak.

2 Aralık Çarşamba günü saat 14:00 de gerçekleşecek olan “Değişim için Geri Dönüşüm” oturumuna PAGEV Başkanı Yavuz Eroğlu konuşmacı olarak katılacaktır.

Forum İstanbul Yönetim Kurulu Üyesi Servet Yıldırım'ın moderatörlüğünde gerçekleşecek oturumda; Döngüsel Ekonominin yarattığı 4,5 Trilyon dolarlık bir fırsattan Türkiye nasıl pay alabilir? Kaynakların verimli kullanımı ile sağlanan ekonomik, ticari ve çevresel kazançlar nelerdir? Döngüsel ekonomi, iklim değişikliği mücadelesinde nasıl bir rol oynar? Döngüsel ekonomi için inovatif çözümler nelerdir? Atık Yönetiminde Uluslararası İş Birliğinin Güçlenmesi. Sürdürülebilir ve sağlıklı ekosistemler, su verimliliğinin arttırılması, su kıtlığının azaltılması ile nasıl elde edilir? AWS International Water Stewardship Standart (AWS Standardı)’na göre sürdürülebilir su yönetimi nasıl olmalı? sorularının yanıtları ele alınacak.

Oturuma PAGEV Başkanı Yavuz Eroğlu’nun yanı sıra, 2004 yılında 13 özel sektör temsilcisinin öncülüğünde kurulmuş ve sadece kurumsal üyelik kabul eden bir iş dünyası derneği olan İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği (SKD Türkiye) Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Dildar Edin, Philip Morris Sabancı Genel Müdür Yardımcısı Zeynep Güney Altıntaş ve Yerli Yeşil Yeni Koordinatör & Afyon Kocatepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Murad Tiryakioğlu'da katılacaktır.

Online olarak gerçekleşecek oturum; Dünya Gazetesi web sitesi, twitter, youtube ve facebook adreslerinden canlı olarak yayınlanacaktır.

VOC TEST MERKEZİ
Ambalaj Atıkları
Plast Eurasia 4-7 Aralık 2024
Partnerlerimiz
2
1
3
5