PAGEV, AFAD KOORDİNASYONUNDA DEPREMZEDELERE YARDIM KAMPANYASI

PAGEV, AFAD KOORDİNASYONUNDA
DEPREMZEDELERE YARDIM KAMPANYASI

Kahramanmaraş’ta gerçekleşen ve 10 ilimizi etkileyen depremde yaşamını yitiren vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza şifa diliyoruz. 7 günlük “Milli Yas” ilan etmemize yol açan büyük depremin yaralarını sarmak için PAGEV olarak AFAD koordinasyonunda 3 Aşamalı Acil Eylem Planı ile yardım kampanyamızı başlattık. Peki neye ihtiyaç var?

1. ARAMA-KURTARMA TİMİ: Türkiye, S4 seviyesinde (Uluslararası Arama Kurtarma Desteğine İhtiyaç var) koduyla dünyadan yardım talep etti. Uluslararası iş birliklerine sahip PAGEV olarak bizler de ülkemizin özellikle enkaz altındakileri kurtarmak amacıyla talep ettiği S4 desteğinin hızla gerçekleşmesi adına bağlantılı olduğumuz ülkelerin sivil toplum örgütü liderleriyle bağlantı kurarak, devletimizin başlattığı sürecin iş dünyasınca da hızlanmasına katkı sunduk. PAGEV olarak üyesi olduğumuz global sivil toplum örgütlerinden; EUPC (AB), GPCA (ORTADOĞU), CPMIA (ÇİN) ve Plasticseurope (AB) ile iletişime geçtik. Ülkelerinden gönderilecek profesyonel kurtarma ekibi sayısının arttırılmasının ve en hızlı şekilde Türkiye’ye yollanmalarının hayati öneme sahip olduğunun altını çizdik. Tüm üyelerimizin ve iş dünyamızın uluslararası bağlantılarını kullanarak ivedi olarak, daha fazla arama kurtarma ekibinin Türkiye’ye gönderilmesine katkı vermesi gerekmektedir.

2.  NAKDİ YARDIM: Deprem bölgesindeki acil ihtiyaçları en iyi bilen kurum olarak AFAD, banka hesabı üzerinden nakit yardımları kabul etmektedir. Nakit yardım, tam ihtiyaç duyulan ürün ve hizmetlere dönüştüğünden en etkili destekleme yöntemidir.

T.C. Ziraat Bankası A.Ş.

Ankara Kamu Kurumsal Şubesi

TL     : TR73 0001 0017 4555 5555 5552 04

USD  : TR 46 0001 0017 4555 5555 5552 05

EURO: TR 19 0001 0017 4555 5555 5552 06

Banka Swift Kod No: TCZBTR2A

EFT ile yardım yapılırken Alıcı Adı kısmına “T.C. İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı" yazılması gerekmektedir.

3. AYNİ YARDIM: Yardımların, depremzedelere etkin ve hızlı ulaştırılması için AFAD üzerinden yol alınması önem taşımaktadır! Bireysel yardım ulaştırma çabası kaosa yol açacağından Sivil Toplum Örgütü PAGEV üzerinden toplu gönderim daha etkin ve hızlı olacaktır. Bu kapsamda ayni yardımlarınızı İstanbul Küçükçekmece’deki PAGEV Plastik Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemize ulaştırmanız yeterli olacaktır. Öncelikli ihtiyaç listesi:

* Çadır

* Isıtıcı

* El Feneri

* Battaniye

* Uyku Tulumu

* Yatak-Yastık

* Kışlık kıyafet

* Powerbank

* Gıda Paketi

* Tek kullanımlık plastik ürünler (bardak, tabak, çatal, kaşık, bıçak, gıda kapları)

* Bebek bezi

* Kadın hijyen seti

* Yağmurluk

PAGEV olarak ilk etapta depremzedelere dağıtılacak yemeklerde kullanılmak üzere çatal, kaşık, bıçak, tabak, bardak ve gıda kapları kabı gibi 1 milyon adet tek kullanımlık ambalaj ürünlerinin sevkini AFAD ile organize etmekteyiz. Yapmak istediğiniz yardımların koordinasyonu için PAGEV ile irtibata geçebilirsiniz. 

Detaylı Bilgi: PAGEV Genel Merkezi / 0212 425 13 13 / 0549 434 05 54

VOC TEST MERKEZİ
Ambalaj Atıkları
Plast Eurasia 4-7 Aralık 2024
Partnerlerimiz
2
1
3