ÖĞRENCİ-SANAYİCİ BULUŞMASI kapsamında, öğrenciler ÖZLER PLASTİK Merkez tesislerini incelediler...

PAGEV’in düzenlediği “ÖĞRENCİ - SANAYİCİ BULUŞMASI” kapsamında öğrenciler ÖZLER PLASTİK Avcılar Merkez tesislerini incelediler...

Ülkemizde plastik eğitimi alan öğrencilerin, sektöre hızlı entegrasyonunu amaçlayan PAGEV Öğrenci-Sanayici Buluşmalarının yeni etabı Özler Plastik - İstanbul Merkez Tesislerinde gerçekleşti. Halkalı PAGEV Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi öğrencileri, Okul Müdürü Aykut Tahsin Nazlı nezaretinde fabrikanın üretim, kalıp, laboratuar, depo ve sevkiyat tesislerini yerinde incelediler. Ziyaret esnasında; Özler Plastik İnsan Kaynakları Müdürü Memet Yener Hamarat, Üretim Sorumlusu Serkan Acar ile Toplam Kalite Müdürü Mert Gülcan öğrencilere brifing verdiler.

AGEV Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi öğrencileri, Özler Plastik tesislerinde özellikle üretim sahasında makinalardan çıkan ürünleri ve bu ürünlerin hazırlık safhalarını pratik anlamda canlı olarak izleme fırsatı buldular. Fabrikada verilen öğle yemeğinin ardından, aşama aşama; plastik hammaddesi, kalıp, makine, laboratuar, depolama, kalite kontrol, paketleme ve sevkiyat bölümlerindeki çalışmaları brifing eşliğinde izleyen öğrenciler, bu etkinlikten son derece memnun kaldıklarını kaydettiler.

Geniş fabrika turunun ardından öğrencilerle sohbet eden Özler Plastik İcra Kurulu Başkanı Murat Özadam, işleme kapasitesi bazında Avrupa ikinciliğini büyüyerek sürdüren Türk plastik sektörünün genç ve donanımlı insan gücüne çokça gereksinim duyduğunu kaydetti. Öğrencilerin okul yaşamlarının ardından çalışma hayatına atılacaklarını, bu bağlamda da gelecek planlamalarını şimdiden yaparak uygulamaya geçmelerinin kendilerini bir adım öne çıkaracağını da vurgulayan Murat Özadam, Özler Plastik de değişik kademelerde çalışan genç insanların; özveri, sürekli gelişim ve yenilikçilik üçgeninde çalışma hayatlarında gösterdikleri başarıları da çarpıcı örnekleri ile anlattı. Öğrencilere zamanı iyi değerlendirmelerini ve plastik alanında geleceğini şekillendirmek isteyen gençlerin, okul yaşamlarını devam ettirirken sektöre girmelerinin kendilerine önemli bir avantaj sağlayacağını da ifade eden Murat Özadam, Özler Plastik olarak bu konuda istekli öğrencilere gerekli şansı ve imkanı vereceklerini de belirtti.

Bu etkinlikler çerçevesinde; 2013 - 2014 eğitim öğretim yılında sektörün ve eğitimin hizmetine kazandırılan Halkalı PAGEV Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi ile 2003 yılında açılan Gebze PAGEV Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nde okuyan öğrencilerimiz, plastik ve plastik sanayini yakından tanımaya devam ediyorlar.

VOC TEST MERKEZİ
Ambalaj Atıkları
Plast Eurasia 4-7 Aralık 2024
Partnerlerimiz
2
1
3