“Öğrenci-Sanayi Buluşması Etkinliği” kapsamında Gebze PAGEV Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi öğrencileri, Jokey Plastik tesislerini ziyaret etti

PAGEV’ in “Öğrenci - Sanayi Buluşması Etkinliği” kapsamında Gebze PAGEV Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi öğrencileri, Jokey Plastik tesislerini ziyaret etti...

Gebze PAGEV Plastik Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi öğrencileri, (GEBKİM) Gebze Kimya İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan PAGEV Üyesi Jokey Plastik fabrikasını ziyaret ettiler. PAGEV’ in başlattığı “Öğrenci - Sanayi Buluşması Etkinliği” çerçevesinde düzenlenecek fabrika gezileri ve plastik sektörünün duayenleri ile gerçekleşecek buluşmalar, öğrencileri sektöre hızlı bir biçimde adapte etmeyi amaçlamaktadır. Proje kapsamında, PAGEV’ in ilk yaptırdığı okul olan ve 2003-2004 eğitim öğretim döneminde hizmete açılan Gebze Plastik Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinde 10. ve 11. sınıfta okuyan 40 öğrenci, öğretmenleri eşliğinde Jokey Plastik firmasının tesislerinde üretim sahasını canlı anlatım eşliğinde inceleme fırsatı elde ettiler.

PAGEV’ in 2013 yılı sonunda Kocaeli Sanayi Odası Plastik Komiteleri Üyeleri ve GEPOSB Gebze Plastikçiler Organize Sanayi Bölgesi Yönetimi ile ortaklaşa başlattıkları “Teknik Liselerin Plastik Bölümlerinden Mezun Öğrencilerin Sektörde İstihdamını Arttırmaya Yönelik Çalışmalar” a paralel olarak, PAGEV’ in düzenlediği “Öğrenci - Sanayi Buluşması Etkinliği” çerçevesinde düzenlenen Jokey Plastik fabrika ziyaretinde öğrenciler özellikle firmanın IML “In-Mold Labeling” üretimini yakından izleme olanağını buldular.

Teknik liselerde eğitim alırken güncel teknolojiyi pratik anlamda görme imkanı olmayan öğrenciler, plastik sektöründe oldukça ileri düzeylerde üretimi yapılan IML üretimi hakkında bilgi sahibi olarak, aynı zamanda Jokey Plastik firmasının kendi kalıplarını üretme ve düzeltme çalışmalarını da yakından incelediler.

Merkezi Almanya’da bulunan Jokey Plastik 13 farklı ülkede üretim yapmakta olup, gıda sektöründen, kimya sektörüne kadar birbirinden farklı dolum sektörleri için kova ve kutu imalatı yapmaktadır.

VOC TEST MERKEZİ
Ambalaj Atıkları
Plast Eurasia 4-7 Aralık 2024
Partnerlerimiz
2
1
3
5