Ödüllü “Fikirden Yeniliğe” Öğrenci Yarışması

Plastik sektörümüz Türkiye ekonomisinin en önemli aktörlerinden biri olmaya devam ediyor. Dünyanın en büyük altıncı, Avrupa’nın en büyük ikinci plastik üreticisi konumunda olan sektörümüz asıl büyümesini yeni teknolojilerle uyumlu, değişen tüketici beklentilerini karşılayabilecek katma değeri yüksek ürünlerle gerçekleştirecek. PAGEV olarak kurulduğumuz günden bu yana sektörün sürdürülebilir büyümesini sağlamak ve yüksek katma değerli ürünlerin üretilmesi ile ihraç fiyatlarını artırmak için bilim, teknoloji, inovasyon ve Ar-Ge faaliyetlerini destekliyoruz. 

Yenilikçi fikirlere ve yeni yaklaşımlara çok değer veriyor, yeni bir fikri olanların mutlaka teşvik edilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Bu doğrultuda son olarak petrokimya devi SABIC’in düzenlediği “Fikirden Yeniliğe” yarışmasının destekçileri arasına katıldık.

Bir fikri olan ancak o fikir hayata geçirme olanağı olmayanlar için “Fikirden Yeniliğe” tarzındaki yarışmaların büyük önem taşıdığına inanıyoruz. SABIC’e gençlerimize böyle bir fırsat verdiği için teşekkür ediyoruz.

2019 teması “Daha hafif ürünler ve sürdürülebilirlik” olan bu yarışmada katılımcıların sürdürülebilirlik prensiplerinden hareketle tasarımdan kullanıma sürdürülebilir yaşam döngüsü için cam, metal ve diğer malzemeleri termoplastik çözümlere dönüştürmeleri bekleniyor.

Yarışmada PAGEV Başkanı Yavuz Eroğlu, SABIC Türkiye Genel Müdürü Fahad Al-Harthi, Mustafa Demirci, Oğuz Özgen, Hülya Kiraz, Dr Fatih Ergüney ve Dr. Betül Türel Erbay gibi her biri alanında uzman isimler jüri üyesi olarak görev alıyor.

PAGEV olarak yarışmaya katılmayı düşünen gençlerimizin fikirlerine inanmalarını ve iyi bir fikrin her zaman gerçeğe dönüştürülebilir ve üretilebilir olduğunu unutmamalarını diliyoruz.

Yarışma başvuru koşulları

• Yarışmaya Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı veya yabancı uyruklu olup üniversitelerin mühendislik ve kimya bölümlerinde öğrenim gören lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri katılabilir.
• Adaylar bireysel olarak veya en fazla 5 kişilik takımlar halinde katılabilir.
• Adayların, başvuru tarihinden proje gönderme tarihine kadar lisans eğitimlerinin devam ediyor olması gereklidir.
• Adayların 2018-2019 akademik yılında öğrenci olarak kayıtlı olması gereklidir.

Ödüller

Birincilik ödülü; 4.500 dolar değerinde MediaMarkt hediye çeki ve SABIC yenilikçilik merkezlerinden birinde bir haftalık eğitim
İkincilik ödülü; 3.000 dolar değerinde MediaMarkt hediye çeki ve SABIC Türkiye ofisinde staj
Üçüncülük ödülü; 1.500 dolar değerinde MediaMarkt hediye çeki


Yarışma başvuru tarihi: 15 Aralık 2018 – 28 Şubat 2019
Finalistlerin açıklanma tarihi: 15 Mart 2019
Proje gönderim tarihi: 01 – 04 Temmuz 2019
Sonuçların açıklanması ve ödül töreni tarihi: 18 Temmuz 2019

 Ödüllü  “Fikirden Yeniliğe” Öğrenci Yarışmasına Başvuru Şartları için tıklayınız.

VOC TEST MERKEZİ
Ambalaj Atıkları
Plast Eurasia 4-7 Aralık 2024
Partnerlerimiz
2
1
3