Nijerya İş Yatırım İmkanları

Gelişen Sekiz Ülke (D-8)’nin üye devletleri arasında sanayi işbirliğinin geliştirilmesi kapsamında ‘D-8 6. Sanayi Bakanları ve 10. Sanayi Çalışma Grubu Toplantıları’ 14-16 Kasım 2017 tarihlerinde Nijerya’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilecektir. Bu çalışma gruplarından biri de PAGEV olarak da aktif katkı verdiğimiz ,‘Kimya ve Petrokimya Çalışma Grubu’dur. Çalışma gruplarında D-8 üyesi ülkelerin söz konusu sektörlerinin kamu, sivil toplum kuruluşu ve özel sektör temsilcileri ile bir araya gelme fırsatı olabilmektedir. Bu nedenle çalışma grubu toplantılarına kamu, sivil toplum kuruluşu ve özel sektör tarafları olarak katılımın yüksek olması, toplamda yaklaşık 1 milyar nüfusa sahip bu ülkelerin Türkiye sanayicileri için yeni bir pazar oluşturma potansiyeli bakımından önem arz etmektedir.

Bu bağlamda 14-16 Kasım 2017 tarihlerinde gerçekleştirilmesi planlanan ‘D-8 6. Sanayi Bakanları ve 10.Sanayi Çalışma Grubu Toplantıları’na katılım sağlamak isteyen firmalarımızın 11 Ekim 2017 Çarşamba gününe kadar PAGEV'den Uğur AKTEL (0212 425 13 13 ugur.aktel@pagev.net.tr) ile temasa geçmeleri beklenmektedir.

Bununla birlikte, D-8 üyesi ülkeler (Türkiye, İran, Mısır, Pakistan, Bangladeş, Malezya, Endonezya ve Nijerya) ile ticari ilişkilerde yaşanan sıkıntıların ve ilişkilerin geliştirilmesine yönelik öneri ve taleplerinize dair görüşlerinizin ayrıca iletilmesi halinde, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın çalışma grubu toplantılarında sorunlara çözüm aranması ve önerilerin dile getirilmesi mümkün olacaktır.

Nijerya'ya İş ve Yatırım İmkanları Raporunu incelemek için tıklayınız.

VOC TEST MERKEZİ
Ambalaj Atıkları
Plast Eurasia 4-7 Aralık 2024
Partnerlerimiz
2
1
3