Marmara Üniversitesiyle İşbirliğimizi Canlandırıyoruz !

Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi “3. Polimer Malzemeler Kariyer Günü” yapıldı

Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi, Mimar ve Mühendisler Kulübü tarafından organize edilen Polimer Malzemeleri Kariyer Günü 18 Mayıs tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleşti. Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi, Metalurji ve Malzeme Bölüm Başkanı Prof. Dr. Serdar Salman’ın açılışını yaptığı Kariyer Günleri etkinliğine; PAGEV Başkanı Yavuz Eroğlu, PAGEV Eğitim Başdanışmanı Prof. Dr. Tekin Arda ile Kordsa Üretim Planlama Müdürü Elçin Saraç konuşmacı olarak katıldılar.

Prof. Dr. Serdar Salman açılış konuşmasında uzun yıllar öncesine dayanan Üniversite ile PAGEV işbirliğinin bu dönemde daha da güçlenerek devam edeceğine inandığını belirterek, plastik sektörü adına PAGEV’in sürdürdüğü çalışmaları beğeni ile yakından izlediklerini ifade etti.

Kariyer Günleri çerçevesinde, Plastik Sektörümüzün Dünya üzerindeki konumu, gelişimi ve geleceği hakkında kapsamlı bir sunum yapan PAGEV Başkanı Yavuz Eroğlu, okuldan mezun olan öğrencilerin sektörde aranılan personel niteliğinde olduklarını ve kendilerini parlak bir iş yaşantısının beklediğini de kaydetti. PAGEV ve Geri Dönüşüm İktisadi İşletmemiz PAGÇEV’in çalışmalarını da öğrencilere aktaran Başkan Eroğlu, öğrencilerin tüm sorularını da örneklerle çarpıcı bir biçimde yanıtladı.

PAGEV Eğitim Başdanışmanı Prof. Dr. Tekin Arda yaptığı sunumunda Dünyanın en önemli konularının başında enerjinin sürekliliği ve yeni enerji kaynakları hakkında sürdürdüğü projlerini anlattı. Öğrencilerimizin başarılı bir gelecek için araştırmacı, yenilikçi ve çalışkan olmalarının en önemli faktörler olduğunu kaydeden Arda, plastik sektörünün genç ve nitelikli insan gücüne duyduğu ihtiyacın altını çizdi.

Kordsa Üretim Planlama Müdürü Elçin Saraç sunumunda Kordsa hakkında bilgiler vererek üretim sistemleri, Dünya ve Türkiye’deki konumlarını anlatarak, polimer malzemelerin önemine değinerek, polimer malzemelerin geleceğin malzemeleri olduğunu ve öğrencilerin bu alana önem vermelerinin gerektiğini söyledi.

Ardından, PAGEV ve Marmara Üniversitesi Öğretim Üyelerinin istişare toplantısına; PAGEV Başkanı Yavuz Eroğlu, PAGEV Eğitim Başdanışmanı Prof. Dr. Tekin Arda, Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi, Metalurji ve Malzeme Bölüm Başkanı Prof. Dr. Serdar Salman, Prof. Dr. Münir Taşdemir, Doç. Dr. Halil Demirer, Yrd. Doç. Dr. Yalçın Boztoprak, Yrd. Doç Dr. İlyas Kartal ve Yrd. Doç. Dr. Mustafa Çakır katıldılar. Toplantının ana gündemini; üniversitede kurulması planlanan plastik/polimer mühendisliği bölümü ile önümüzdeki süreçte sanayi, okul işbirliği kapsamında PAGEV ile yapılması planlanan projeler oluşturdu.

Bu yıl üçüncü kez düzenlenen Kariyer Günleri programının ardından, geçmiş dönemlerde eski adıyla MÜTEF içerisinde PAGEV tarafından oluşturulan Plastik İşleme Bölümü Atölyesi incelendi.

VOC TEST MERKEZİ
Ambalaj Atıkları
Plast Eurasia 4-7 Aralık 2024
Partnerlerimiz
2
1
3
5