Küçükçekmece PAGEV Plastik Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İlk Mezunlarını verdi

Sektör 78 Plastikçi Adayını Bekliyor…

PAGEV tarafından 2013 - 2014 eğitim öğretim yılında sektörün ve eğitimin hizmetine kazandırılan ikinci okul olan Küçükçekmece PAGEV Plastik Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bu dönem ilk mezunlarını verdi. Vakfımızın 2003 yılında Gebze’de kurduğu okulunun ardından, 2013 yılında İstanbul Küçükçekmece’de açılan okulundan mezun olan 78 öğrenci sektörle buluşmayı bekliyor.

26 Mayıs 2017 tarihinde Küçükçekmece PAGEV Plastik Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yapılana mezuniyet törenine; PAGEV Başkanı Yavuz Eroğlu, Başkan Yardımcısı Ahmet Meriç, Yönetim Kurulu Üyeleri Abdullah Karatepe, Aziz Özay, Eren Ünlü ve Orhan Göçer’in yanı sıra Okul Müdürü Erhan Algan Kaya ile öğretmenlerin yanı sıra 78 mezun öğrencimiz ve velileri de katıldılar.

Saygı duruşu ve istiklal Marşımızın okunması ile başlayan mezuniyet töreni plastik sektörümüz ve Vakfımızın tanıtım videosu ile devam edildi. Öğrenci velilerimizin ilgi ile izledikleri sektör videosu çocuklarımızı gelecekte ne denli büyük bir sektörün beklediğini de bir kez daha tescillemiş oldu.

Okul Müdürü Erhan Algan Kaya yaptığı konuşmada mezun olan öğrencilere hayat boyu başarılar dilerken, PAGEV’in okula yaptığı katkılara da değinerek “Vakfın ve sektörün gücünü her daim yanımızda hissetmenin mutluluğunu ve güvenini yaşıyoruz, plastik sektörümüzün büyüklüğü ve Vakfımızın çabaları ile geleceğin plastikçilerini işletmelere kazandırmaktan dolayı da ayrıca gururluyuz” dedi.

PAGEV Başkanı Yavuz Eroğlu öğrencilere ve velilerine hitaben yaptığı konuşmada; çok keyifli bir gün yaşadıklarını belirterek, okulun 6 Mayıs 2006 da atılan temelinden bu günlere gelişine kadar kısa bir öyküsünü anlattı. Okulun temeline PAGEV tarafından konulan Geleceğe Yazılı Mektubu da anlatan Başkan Eroğlu 2013’de eğitim öğretime başlayan okulumuzun ilk mezunlarını görmenin mutluluğunu yaşıyoruz dedi. Plastik sektörümüzün Dünya genelinde gurur duyulacak seviyede olduğunu belirten Eroğlu, bu ölçekler çerçevesinde sektörümüzün her branşta nitelikli insana çokça ihtiyaç duyduğunu da kaydetti.

Okul idaresine, öğretmenlere ve velilere teşekkür eden PAGEV Başkanı Yavuz Eroğlu, “Vakıf olarak okulumuza çok önem veriyoruz. Biliyorsunuz ki okul sadece binadan ibaret değildir, laboratuarlar, plastik atölyelerinin en iyi seviyede makine ve teçhizatla donatılması, konferansa salonunun ve diğer alanların sürekli bakımı noktasında Vakıf olarak maddi, manevi desteğimizi sürekli olarak vermekteyiz. Tüm bu binaların, makinaların teçhizatların, yatırımların tek bir amacı var o da insana yatırımdır. Bu ve buna benzer kurumlarımız sektörümüzü geleceğe taşıyacaktır” dedi.

Küçükçekmece PAGEV Plastik Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 12. Sınıfları adına konuşma yapan öğrencimiz Tuğçe Yılmaz ise okulun ilk mezunları olmaktan ötürü gurulu olduklarını söyledi. 4 senemizi geçirdiğimiz okulumuz bize çok şey öğretti. Biz öğrencilere sürekli desteğini esirgemeyen PAGEV sayesinde sektörü öğrendik. Bizlere bu okulda okuma fırsatı veren Vakfımıza ve sektör büyüklerimize çok teşekkür ediyoruz dedi.

Konuşmaların ardından öğrencilerimizin müzik dinletisi keyifle izlendi. Sonrasında 2016-2017 döneminde mezun olan öğrencilerimizden dereceye giren ilk 5 gencimize belgeleri tören ile takdim edildi. Okul birincisinin yaş kütüğüne plaket çakması ve ardından yapılan kep atma töreni ile tamamlanan mezuniyet günü öğrenci ve velilerin duygusal anlarına da tanıklık etti.

Mezuniyet töreni ardından gerçekleşen kokteylde PAGEV Yönetim Kurulu ile bir araya gelme imkanı bulan öğrencilerimiz ve velilerimiz, PAGEV ve Türkiye Plastik Sektörü hakkında merak ettikleri tüm sorulara canlı yanıt alma imkanı da elde ettiler.

VOC TEST MERKEZİ
Ambalaj Atıkları
Plast Eurasia 4-7 Aralık 2024
Partnerlerimiz
2
1
3