Küçükçekmece PAGEV Plastik Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 80 Mezun verdi

PAGEV tarafından 2013 - 2014 eğitim öğretim yılında sektörün ve eğitimin hizmetine kazandırılan ikinci okul olan Küçükçekmece PAGEV Plastik Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bu dönem ikinci mezunlarını da verdi. PAGEV’in 2003 yılında Gebze’de kurduğu okulunun ardından, 2013 yılında İstanbul Küçükçekmece’de açılan okulundan mezun olan 80 öğrenci sektörle buluşmayı bekliyor.

Plastik sektörünün çatı kuruluşu PAGEV, üyelerini ve sektör temsilcilerini 22 Mayıs günü İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlediği Geleneksel İftar Yemeğinde bir araya getirmişti. 1150 sanayicimizin katıldığı buluşmada sanayicilerimiz ile Gebze ve Küçükçekmece PAGEV Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri öğrencilerini bir araya getirmemizin ardından, Küçükçekmece PAGEV Plastik Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerimizin okullarında aileleri ile birlikte düzenledikleri mezuniyet töreni de renkli geçti.

1 Haziran 2018 tarihinde Küçükçekmece PAGEV Plastik Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yapılan mezuniyet törenine; PAGEV Genel Sekreteri Ertan GÜNEŞ, Okul Müdürü Erhan Algan KAYA’nın yanı sıra okul öğretmenleri ile 80 mezun öğrencimiz ve velileri de katıldılar.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan mezuniyet töreni plastik sektörümüz ve Vakfımızın tanıtım videosu ile devam edildi. Öğrenci velilerimizin ilgi ile izledikleri sektör videosu çocuklarımızı gelecekte ne denli büyük bir sektörün beklediğini de bir kez daha tescillemiş oldu.

PAGEV Genel Sekreteri Ertan GÜNEŞ öğrencilere ve velilerine hitaben yaptığı konuşmada; “PAGEV olarak eğitime ve okullarımıza çok önem veriyoruz. Okulun inşa edilerek oluşturulmasından daha önemlisi, laboratuvar ve plastik atölyelerinin gerekli makine ve ekipmanla donatılması ve burada uygulamalı eğitim verilmesidir. Vakfımız, okullarımızda plastik eğitiminin en üst seviyede verilebilmesi adına gereken maddi ve manevi desteği sürekli olarak vermektedir. En son plastik atölyelerimizin ihtiyacı olan CNC İşleme Merkezi’ni de okulumuzun hizmetine kazandırdık. Sektörümüzün geleceği için, geleceğin plastikçileri olacak genç insanlarımıza yatırım yapmak çok önemli bir amacımızdır” dedi.

Okul Müdürü Erhan Algan KAYA yaptığı konuşmada PAGEV’in okula yaptığı katkılara da değinerek “Vakfın ve sektörün gücünü her daim yanımızda hissetmenin mutluluğunu ve güvenini yaşıyoruz, plastik sektörümüzün büyüklüğü ve Vakfımızın çabaları ile geleceğin plastikçilerini işletmelere kazandırmaktan dolayı da ayrıca gururluyuz” dedi.

Konuşmaların ardından Küçükçekmece PAGEV Plastik Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Anadolu Teknik Program birincisi Kader GÜNCEOĞLU ile Anadolu Meslek Program birincisi Sercan YÖNDEM tarafından okul yaş kütüğüne plaket çakıldı. 2017-2018 döneminde mezun olan 80 öğrencimizin belgeleri de öğretmenleri tarafından tören ile takdim edildi.
Mezuniyet töreni içerisinde öğrencilerimiz ile kısa sohbetler yapma imkanı bulan Genel Sekreter Ertan GÜNEŞ, gençlerin plastik algılarının olumlu anlamda geliştiğini saptayarak, bir çoğunun sektöre dair sağlam ve kalıcı hedeflerinin olduğunu kaydetti. Ayakları yere basan hayal ve beklentilerini gerçekleştirme adına gençlerin son derece hazırlıklı olduğunu kaydeden GÜNEŞ, öğrencilerin sektörle ilgili sorularını da yanıtladı.

VOC TEST MERKEZİ
Ambalaj Atıkları
Plast Eurasia 23-26 Kasım 2022
Partnerlerimiz
2
1
3
5