Kızılay’ın çorbasına PAGEV’den kaşık

PAGEV, Milli Eğitim Bakanlığıyla koronavirüsle mücadele kapsamında yürüttüğü “Çorbada Kaşığınız Olsun” projesiyle ihtiyaç sahiplerine ücretsiz destek olmaya devam ediyor. PAGEV bu seferde kendi Meslek Liselerinde üretilen tek kullanımlık 117.000 kaşık ve 75.000 çatalı Kızılay’a bağışladı.

Kovit-19 salgınıyla mücadele kapsamında gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projelerini sürdüren PAGEV, kurucusu olduğu meslek liselerinde plastik tek kullanımlık kaşık-çatal üreterek Kızılay’a bağışladı. PAGEV Gebze Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile PAGEV Küçükçekmece Plastik Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde, gönüllü öğretmenler tarafından üretilen plastik tek kullanımlık kaşık-çatallar, Kızılay Kadıköy Şubesi’ne teslim edildi. Maske, sosyal mesafe ve temizlik kurallarının hayati önem taşıdığı şu günlerde PAGEV, hijyenik ve pratik beslenme için tercih edilen tek kullanımlık 117.000 kaşık ve 75.000 çatalı Kızılay’a bağışlandı.

Salgın döneminde daha da önem kazanan hijyen konusu açısından tek kullanımlık ürünlerin oldukça pratik çözüm sunduğunu ve bu nedenle tercih edildiğini ifade eden Kızılay Kadıköy Şube Başkanı Habip Kiraz, PAGEV’e gerçekleştirdiği bağış için teşekkür etti. İş birliğinden duydukları memnuniyeti dile getiren Kızılay Kadıköy Şube Müdürü Besim Elhan ise kurum olarak her gün ihtiyaç sahiplerine yemek dağıtımı yaptıklarını ve dolayısıyla yemek yerken kullanılan tek kullanımlık ürünlerin ihtiyacı karşılamaya katkı sunacağını söyledi. Kızılay Kadıköy Şube’sine yapılan bağış etkinliğine; PAGEV Genel Sekreteri Ertan Güneş, Kurumsal İletişim Yönetmenleri Cesur Çaça ve Harun Meldan katıldı. Etkinliğe ayrıca üretimin yapıldığı okullardan biri olan PAGEV Gebze Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Muhammet Erbaş’ta katıldı.

“ÇORBADA KAŞIĞIMIZ OLSUN” KAMPANYASI

Korona virüs salgını tüm dünyayı etkilemeye devam ediyor. Salgınla mücadelede hijyen öne çıkıyor. Sosyal mesafelerden bahsedilen bu süreçte kişiye özel tek kullanımlık ürünlerin kullanımı da önem kazanıyor. Tek kullanımlık ürünlere artan ihtiyacın karşılanabilmesi için Milli Eğitim Bakanlığı ve PAGEV iş birliği yaptı. Bu kapsamda PAGEV Gebze Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ndeki gönüllü öğretmenler ülkemizin ihtiyacı olan tek kullanımlık plastik kaşık, çatal, bıçak üretimini gerçekleştirdi. “Çorbada kaşığımız olsun” projesinin ilk etabı plastik kaşık üretimi ile başladı ve ardından PAGEV Küçükçekmece Plastik Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde çatal üretimi yapıldı.

VOC TEST MERKEZİ
Ambalaj Atıkları
Plast Eurasia 4-7 Aralık 2024
Partnerlerimiz
2
1
3