Karşılıksız Hizmete Vefa, PAGEV’in En önemli değerlerinden biridir!

Geçmiş Dönemlerde PAGEV Yönetim Organlarında sektörün gelişimi için karşılık beklemeden katkı sunan Yönetim Kurulu Üyelerine PAGEV’e ve Sektöre Hizmet Beratları verilmeye başlandı.

Dünya’daki gelişmelere paralel olarak, ülkemiz plastik sektörünün de süreç içerisinde gelişimini ve örgütlenerek tek bir çatı altında daha ileri seviyelere ulaşacağını öngören sektör büyüklerimiz tarafından 1989 yılında kurulmuş olan Vakfımız PAGEV, 30 yılı aşan çalışma ve hizmetleri ile bugün Türkiye’nin en etkili sivil toplum kuruluşları içerisinde önemli bir yer edinmiştir.

PAGEV’in bugün eriştiği noktada birçok sanayicimizin, Yönetim Kurulu ve diğer Yönetim Organlarımızda vermiş olduğu karşılıksız hizmetlerin önemi aşikardır. PAGEV’in yönetim organlarında geçmişten bu yana hiçbir karşılık beklemeden işlerinden, ailelerinden ve zamanlarından fedakarlık yapan sektör temsilcilerimizin bu özverili çalışmalarını ölümsüzleştirmek adına “PAGEV’e ve Sektöre Hizmet Beratı” verilmesi çalışması hayata geçti.

Bu kapsamda geçmişten bu yana önemli hizmetlerde bulunan geçmiş dönem Yönetim Kurulu Üyelerimize gruplar halinde “PAGEV’e ve Sektöre Hizmet Beratı” törenlerinin ilki geçtiğimiz günlerde yapılan toplantı eşliğinde takdim edilmeye başlandı. Bu çerçevede il grupta yer alan; Prof. Dr. Tekin Arda, Mehmet Nuri Kolu, Cemil Çakar ve Özge Avcı’ya görev aldıkları süre içerisinde plastik sektörümüzün gelişimi adına yaptıkları değerli çalışmalardan ötürü hazırlanan beratları PAGEV Başkanı Yavuz Eroğlu tarafından verildi.

PAGEV’in kuruluşundan bugüne; özellikle ülkemizde plastik eğitiminin gelişimi ve sürekliliği, okullarda plastik müfredatının oluşturulması ve yaşam boyu eğitime inanmış adeta kendini bu misyona adamış olan PAGEV Eğitim Başdanışmanı Prof. Dr. Tekin Arda; PAGEV’in birçok ilke imza attığını ve bu çalışma ile de gerçek vefa örneğini bir kez daha ortaya koyduğunu belirterek, bu çalışmanın karşılıksız yapılan hizmetlerin de gelişmesine şevk kaynağı olacağını kaydetti.

Yine geçmiş dönem PAGEV Yönetim Kurulu Üyeliği görevinde özellikle görev aldığı dönemde İTO ve diğer STK’lar ile koordinasyon ile sektör sorunlarının çözümü noktasında önemli çalışmalara imza atan Mehmet Nuri Kolu’da, yakın geçmişte yapılanların hatırlanmasının ve geleceğe taşınmasının takdir edilesi örnek bir yaklaşım olduğunu belirtti.

PAGEV’de Sekreter Üye olarak görev yapmış olan ve Dünya hammadde sektörü ile koordinasyon ile aynı süreçte PAGEV Kongrelerinde Komite Başkanlığı görevlerini de başarı ile sürdürerek kongrelerin uluslararası platformlarda yer almasında önemli katkılar sunan Cemil Çakar’da yapılan çalışmaların unutulmamasının gelecek yönetim kurulu üyelerine de güzel bir motivasyon sağlayacağını söyledi.

Yakın zaman öncesinde PAGEV Yönetim Kurulunun kadın sanayici üyelerinden olan, çevresel çalışmalarımızdaki öncü yaklaşımları ile PAGEV’in gerçekleştirdiği birçok organizasyona kadın sanayici bakış açısıyla farklı değerler katan Özge Avcı ise PAGEV’de hizmete vefanın en güzel örneklerini sergileyen Yönetim Kuruluna Başkan Yavuz Eroğlu nezdinde teşekkürlerini ifade etti.

VOC TEST MERKEZİ
Ambalaj Atıkları
Plast Eurasia 4-7 Aralık 2024
Partnerlerimiz
2
1
3