KALIPTAN KATMA DEĞERLİ ÜRÜNE, HAMLE PROGRAMI WEBİNARI

PAGEV olarak plastik sektörünün değer zinciri içerisinde; katma değerli ürünlerin artmasına fayda sağlayacak olan kalıpların üretilmesi için stratejik öneme sahip olan kalıpçılığın ülke sathında gelişmesi adına katkılarımızı sürdürüyoruz. Bu çerçevede Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızın Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesinde, Yatırım Öncelikli Destek Programına "Kalıpçılığın" eklenmesi çalışmalarına da katkı vermiştik. Bu kapsamda metaller metal karbürler için enjeksiyon basınçlı döküm kalıpları ve plastik ve kauçuk maddeler için enjeksiyon basınçlı döküm kalıpları 2023 Strateji Belgesi kapsamına alınmıştı.

Plastik sektörümüzde katma değeri yüksek ürünlerin artması için kalıpçılığın gelişimi oldukça önem arz etmektedir. Bu kapsamda iş birliği kuruluşumuz olan Ulusal Kalıp Üreticileri Birliği (UKUB)’un gerçekleştireceği “Katma Değerli Yatırımlar için HAMLE Programı” webinarı tüm bu gelişmelerde atılacak adımlara yönelik olası soruların cevaplanması ve yol haritası belirlenmesi noktasında meslektaşlarımıza destek olacaktır.

29 Haziran 2021 Salı günü, saat 14:00 ila 16:00 arasında online olarak gerçekleşecek olan webinarda; Katma Değerli Yatırımlar için HAMLE Program süreci, kapsadığı destek ve hibe olanaklarını, başvuru esnasında dikkat edilmesi gereken hususlar ve başvuru yapılması durumunda yatırımcılara sağlanan olanaklar tüm ayrıntıları ile ele alınacaktır.

Hamle programı nedir? Hangi destek ve hibe olanaklarını içerir? Öncelikli alanlar nelerdir? Süreç nasıl işler? Başvuru esnasında nelere dikkat edilmesi gerekmektedir? Bu program ile başvuru yapılması durumunda yatırımcılara hangi avantajlar sağlanmaktadır? sorularının kapsamlı yanıtlarının da anlatılacağı webinara kayıt için aşağıda yer alan linke tıklayarak başvuru yapılması gerekmektedir.

Webinara kayıt ve katılım için tıklayınız.

VOC TEST MERKEZİ
Ambalaj Atıkları
Plast Eurasia 23-26 Kasım 2022
Partnerlerimiz
2
1
3
5