Kadın Yöneticiler STK’larda da Aktif Rol Alıyorlar

17 Mayıs 2017 tarihinde Ankara’da gerçekleşen Esnek Ambalaj Sanayicileri Derneği (FASD) 8. Olağan Genel Kurulu’nda bir ilk yaşandı. İspak Esnek Ambalaj Sanayi A.Ş. Genel Müdürü Eser Erginoğlu, FASD Yönetim Kuruluna seçilerek ambalaj sektöründe faaliyet gösteren STK’lar içerisinde yönetim kurulunda görev alan ilk kadın yönetici oldu. 10 milyar TL’lik cirosal büyüklüğü temsil eden FASD’nin 8. Genel Kurul toplantısında ambalaj sektöründe bir ilke imza atıldı. İzmit’teki Endüstri 4.0 formatındaki yatırımı ile dikkatleri üzerine çeken İspak Esnek Ambalaj Sanayi A.Ş.’nin Genel Müdürü Eser Erginoğlu, dernek yönetimine girerek, ambalaj sektöründe faaliyet gösteren STK’lar içerisinde yönetim kuruluna seçilen ilk kadın yönetici oldu.

FASD yönetimine seçilmesi ile ilgili değerlendirmede bulunan Eser Erginoğlu, “Mayıs ayında yapılan genel kurulda yönetim kuruluna seçildim. Bunlar gurur verici gelişmeler. Başkanımız, yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımız ve dernek üyelerimiz ile birlikte derneğimizi hareketlendireceğiz” diye konuştu.

Eser Erginoğlu, 1989 yılında Boğaziçi Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünde mezun olmasının ardından, bir çok önemli firmada değişik kademelerde yöneticilik yapmış olup, 2014 yılından bu yana İspak Genel Müdürü görevine devam etmektedir.

Hatırlanacağı üzere FASD’nin Mayıs ayında yapılan Genel Kurulu’nda Fahri Özer yeni başkan olarak seçilmiş, Yönetim Kurulu ise; Başkan Yardımcıları; Celal Murat Özhun, Hakan Salargil, Enver Bakioğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri; Alpan Mithat Baran, Vedat Baylan, Mustafa Tacir, Emir İncekara, Merih Ceyhan, Bahattin Karapınar ve Eser Erginoğlu olarak belirlenmişti.

PAGEV ve TOBB Plastik, Kauçuk, Kompozit Sanayi Meclisi Başkanı Yavuz Eroğlu, yeni FASD Başkanı Fahri Özer ve Yönetim Kurulu üyelerini yayınladığı mesajla kutlayarak ambalaj sektörünün önemli kurumu FASD’de kadın yönetici olarak ilk olan Eser Erginoğlu’nun dernek çalışmalarına katkı sağlayacağını belirterek önümüzdeki dönemde ülke ve sektör menfaatleri için birlikte başarılı çalışmaların arartacağına olan inancını dile getirdi.

VOC TEST MERKEZİ
Ambalaj Atıkları
Plast Eurasia 4-7 Aralık 2024
Partnerlerimiz
2
1
3