İstanbul Valisi Vasip Şahin’den PAGEV’in Eğitim Çalışmalarına Tam Destek!

Geçtiğimiz aylarda Küçükçekmece PAGEV Plastik Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne inceleme ziyaretinde bulunan İstanbul Valisi Vasip Şahin, süren çalışmalar ve projeler hakkında istişarede bulunmak üzere PAGEV Yönetim Kurulunu makamında kabul etti. PAGEV eğitim kurumları, süren projeler ve çevresel faaliyetler kapsamında Geri Dönüşüm İktisadi İşletmemiz PAGÇEV çalışmalarının ele alındığı görüşme sonucunda; yakın dönem içerisinde tamamlanan ve tamamlanması beklenen çalışmaları inceleyen Vali Şahin, PAGEV’in çalışmalarını yakından takip ettiğini ve gereken noktalarda desteklerini vereceklerini de belirtti.

İstanbul Valisi Vasip Şahin, PAGEV Plastik Mükemmeliyet Merkezi’nin kurulmasının ülke sanayisi ve ekonomisi açısından son derece önemli bir yatırım olduğunu belirterek bu merkezde yapılacak olan test hizmetleri ile de önemli bir döviz kaynağının ülke içerisinde kalacağını kaydetti. PAGEV Plastik Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yaptığı incelemeler sonucunda okulun son teknoloji makine ve ekipman teçhizatı ile örnek model bir tematik lise olduğunu söyleyen Şahin, PAGEV’in plastik sektörünün gelişimi için yaptığı yatırımları da takdir ile karşıladığını ekledi.

PAGEV Başkanı Yavuz Eroğlu, Okullardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Eren Ünlü, Yönetim Kurulu Üyeleri Abdullah Karatepe, Orhan Göçer ve Cevat Taşkan ile Genel Sekreter Ertan Güneş ve PAGÇEV Genel Müdürü Yağmur Cengiz’in yer aldığı görüşmede, PAGEV’in eğitim ve Ar-Ge ile ilgili sürdürdüğü çalışmalar, sektördeki istihdamın nitelikli olarak artırılması ile plastik sektörünün son durumu hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.


PAGEV Başkanı Yavuz Eroğlu yaptığı açıklamada; “İstanbul Valimiz Sn. Vasip Şahin’e yaptığımız iade-i ziyarette, PAGEV’in eğitim kurumları ve süren projelerimizle ilgili güncel bilgi sunduk, destek talep ettiğimiz konularımızı Sn. Valimize ilettik. Nokta atışı ile verimli geçen toplantının çıktılarını çok yakında hep birlikte göreceğiz” dedi..

 

VOC TEST MERKEZİ
Ambalaj Atıkları
Plast Eurasia 4-7 Aralık 2024
Partnerlerimiz
2
1
3