İran'a İhracatçı ve İthalatçı Firmalarımızın Dikkatine

Geçen hafta başından beri yaşanan “İran’dan ithalatta zorunlu fatura onayı” sebebiyle İran'dan ithalatın durması ve sürecinin çözümü için çalışmalarımız çerçevesinde ilk planda geçtiğimiz Cuma günü itibariyle, bu uygulamanın şimdilik durdurulduğu müjdesini paylaşmıştık. Üretim çarkları durmadan mağdur firmalarımızın mallarını gümrüklerden çekmeye ve kullanmaya başlamaları bizi mutlu etti. En önemlisi de bu süreci fırsat bilip hammadde fiyatlarını arttırmaya çalışan spekülatörlere imkan verilmemiş oldu. Aşağıdaki linklerde bu konuda yürüttüğümüz çalışmalara ait detayları inceleyebilirsiniz.

Başkanımız Sn. Yavuz EROĞLU'nun konuyla ilgili olarak katıldığı Bloomberg TV Ana haber programını izlemek için linki tıklayınız.


Sürecin kalıcı çözümü noktasında konunun takipçisi olmaya devam ediyor, Bakanlığımız, STK'lar ve İranlı iş dünyası ve yetkililerle çoklu görüşmelere devam ediyoruz. Yine bu noktada İran'a ihracat yapan firmalarımızın, zaman kaybı ve maliyet arttıran bürokratik sorunlarının çözümü için önemli çalışmalar yapıyoruz.

Bu çerçevede firmalarımızın başta plastik, kauçuk, petrokimyasal ürünler olmak üzere, ilaç, oyuncak, kozmetik ve boya ürünlerinin İran'a ihracatında karşılaştıkları sorunları ekte yer alan form vasıtasıyla pagev@pagev.net.tr adresine bildirmeleri durumunda, bu sorunların çözümü için de çalışılacaktır.

İran ile yapılan ihracatta yaşanan sorunlar bildirim formu için tıklayınız
Basında yer alan haberler; Dünya Gazetesi, Yeni Şafak GazetesiSabah Gazetesi
Başkanımız Sn. Yavuz EROĞLU'nun katıldığı Bloomberg TV Ana haber programı için tıklayınız
Zorunlu konsolosluk onayı geçici olarak durduruldu haberi için tıklayınız
PAGEV detaylı bilgi notu için tıklayınız
Sektörü Bilgilendirme Mailimiz için tıklayınız 

VOC TEST MERKEZİ
Ambalaj Atıkları
Plast Eurasia 4-7 Aralık 2024
Partnerlerimiz
2
1
3
5