HASTEK, Yarım Asrı Aşkın süredir Sektörün Gelişimine Desteklerini Sürdürüyor!

Elli yılı aşkın süredir Türkiye Plastik Sektörüne hizmet veren Hastek Plastik Teknolojileri firması bu süreçte teknolojik yeniliklerin ve inovatif çalışmaların ülkemize entegre olmasında önemli çalışmalara imza atmıştır. Yarım asrı aşan hizmet anlayışının ilk temsilcisi ve öncüsü olan şirketin kurucusu Hasan Manav’ın başlattığı eğitime destek çalışmaları, ikinci kuşakta da geleneğini sürdürmektedir. Türkiye’de plastik sektöründe birleştirici güç olan PAGEV Vakfının eğitim çalışmaları kapsamında kurduğu iki okul ve bunların lojistik altyapılarına ve sürekliklerine katkılar veren Hastek, son olarak Küçükçekmece PAGEV Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin Plastik İşleme Uygulama Atölyelerine makine desteğinde bulunarak, geleceğin plastikçilerinin modern ve uygulamalı eğitim almaları noktasında desteğini sürdürmüştür.

Bu kapsamda verdiği katkılara istinaden PAGEV adına Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Eroğlu tarafından düzenlenen törenle, Hastek Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Manav’a eğitime verdikleri katkılardan ötürü teşekkür plaketi verilmiştir.

Konuyla ilgili açıklama yapan Hastek Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Manav, bu sektörde gelişen büyüyen herkesin, sektöre manevi borcu olduğunu ve bu düşünceyle yarım asırdan bu yana yer aldıkları plastik sektörümüzün gelişerek büyümesi adına Hastek olarak üzerlerine düşen her katkıyı yapmayı sürdüreceklerini belirtti. Muharrem Manav; “Türk plastik sektörünün büyümesini artıracak ve bizleri ileriye taşıyacak olan geleceğin plastikçileri gençlerimiz için yeni meslek okulları açılmalıdır. Ancak konu sadece okul yapmak veya bağış yapmak değil, yapılan çalışmalara destek vermek ve sürekliliğin gelişimine de katkı vermek gerekir. Gençlerimizin yanı sıra, onları hazırlayan eğitimcilerin de eğitimlerine destek olmak önemlidir” dedi.

VOC TEST MERKEZİ
Ambalaj Atıkları
Plast Eurasia 4-7 Aralık 2024
Partnerlerimiz
2
1
3