Haitian Türkiye, Çorlu Velimeşe’de Yeni Fabrikasını Açtı

Haitian Huayuan Machinery Middle East Co. Ltd. (Haitian Türkiye), Çorlu Velimeşe'deki yeni fabrikası için 7 Temmuz 2018 tarihinde görkemli bir açılış töreni düzenledi. Yapılan törene, PAGEV Başkanı Yavuz Eroğlu, Haitian International Yönetim Kurulu Başkanı Zhang Jianming, Haitian International İcradan Sorumlu Direktörü Zhang Jianfeng, Haitian International yetkilileri, Haitian Türkiye Satış Müdürü Tuncay Yıldırım, Haitian Türkiye'nin iş ortakları, müşterileri ve çalışanlarından oluşan yaklaşık 200 kişi katıldı. Haitian Türkiye'nin Çorlu fabrikasının yapımına Temmuz 2017'de başlanmıştı. Tamamlanan tesis yaklaşık 5000 metrekarelik üretim alanı ve 850 metrekare ofisten oluşuyor.Tesiste komple makine ve aksesuar envanterinin yanı sıra; uygulama merkezi, yeni makine teşhir alanı, kalıp test alanı, özel hizmetler, teknik eğitim ve satış sonrası hizmetler gibi Haitian Türkiye müşterilerinin ihtiyaçlarına yönelik imkanlar yer alıyor. Satış ve servis desteğinin daha esnek ve çeşitli hale getirilmesiyle şirketin olanakları da genişleyecek.

“Yeni tesisimizin tamamlanmasıyla, yerelde satış ve servisimizi bir üst düzeye taşıyacak yeni bir platforma kavuşmuş oluyoruz. Yeni tesiste 150 ila 200 adet makine bulundurarak Türkiye pazarında 1000 tonun altında ekipmanın spot satışını gerçekleştirebileceğiz" diyen Haitian Türkiye Genel Müdürü Shi Weizhong, "Böylece yerli müşterilerimize önemli bir rekabet avantajı sağlayacağız. Yeni fabrikanın yanı sıra, Haitian Türkiye'nin İstanbul'daki genel merkezinden satış ve servis desteği sunmaya devam edeceğiz" dedi.

Açılış vesilesiyle PAGEV Meslek Lisesine Makine Bağışı Yapıldı

PAGEV Başkanı Yavuz Eroğlu ise; “Türkiye plastik sanayisi Dünya’da öncü rolünü her geçen yıl daha da pekiştirmektedir. Nitekim Dünya’da 6. cı, Avrupa’da ise 2. ci konumumuzda devam ettiğimiz gibi hızla da sektörümüz büyüyor. Türkiye plastik sektörü her sene 1 Milyar Dolarlık makine yatırım yapmakta olup, bunun 700 Milyon Dolarlık kısmı ise ithalatla karşılanmaktadır. İthal edilen makinaların 190 Milyon Dolarlık kısmını ise enjeksiyon makinaları oluşturuyor. Bunda da % 58 ile Çin en büyük paya sahiptir. Haitian firması ise Dünya’daki en büyük enjeksiyon üreticisi konumunda. Biliyoruz ki Haitian’ın Dünya’da en çok makine sattığı ülkeler sıralamasında A.B.D. ve Türkiye ilk sırada. Şimdi tüm bunları değerlendirdiğimizde Haitian’ın Türkiye’deki bu yatırımı geç kalmış bir yatırımdır. Dolayısıyla kendilerini Türkiye’de üretim, montaj ile Türkiye sanayicisine yakın olarak görmek güzel. Sadece makine satmak değil, Türkiye’de makine üretmek üzere yatırım yapan firmaları özellikle beklemekteyiz. Kendilerine gerek bürokrasi gerekse STK olarak her türlü kolaylığı sağlamaya hazırız. Türkiye’ye yapılan yatırımların artarak devamını bekliyoruz. Ayrıca bu açılışı PAGEV Meslek Lisemize bir Makine bağışı yaparak taçlandırmalarını da özellikle bekliyorum” dedi.

Haitian International Yönetim Kurulu Başkanı Zhang Jianming, açılış vesilesiyle PAGEV Başkanının talebine olumlu cevap verip, PAGEV Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne öğretim ve araştırma yapılması amacıyla bir enjeksiyon makinesi bağışlarken, yerli plastik sektörüne sürdürülebilir kalkınma yolunda pratik destekte bulunacaklarını kaydetti. 

VOC TEST MERKEZİ
Ambalaj Atıkları
Plast Eurasia 4-7 Aralık 2024
Partnerlerimiz
2
1
3
5