Güney Kore İthalatlarında STA Uyumsuzluk Cezası Alan Firmaların Dikkatine

Bildiğiniz üzere, Mayıs ayı başından bu yana Güney Kore’den Serbest Ticaret Anlaşması kapsamında ithalat yapan çeşitli firmalara ek vergiler ve cezalar kesilmektedir. Bu uygulamaya gerekçe olarak; malın Güney Kore menşeli olduğu yönünde şüphe olmamakla birlikte STA’daki şekil şartına (STA'da belirtilen ibarenin evraklara yazılması) uygunsuzluk sebep gösterilmektedir. Bildiğiniz gibi PAGEV olarak konuyu yakından takip ederek; gerek kamu, gerekse de kamuoyu nezdinde gündemde tutarak, mağduriyetlerin giderilmesi noktasında mesafe kat edilmesine katkı verdik.

Çok kısa zaman içerisinde,sorunu çözmek üzere kamu yönetiminden aldığımız üst düzey görüşme daveti öncesi, bu konuda mağduriyet yaşayan tüm firmalarımızın, dosyalarıyla aşağıda detayları verilen toplantıda hazır bulunmaları kendi menfaatlerine olacaktır.

Güney Kore İthalatlarında STA Cezaları Toplantısı

Tarih : 3 Eylül 2019 Salı, Saat 15:30

Yer : Swissotel The Bosphorus - İstanbul

DİKKAT: Toplantıya katılımlar kayıt esasına göre yapılacak olup; firma adı, katılmak isteyen kişinin adı, soyadı ve görevi ile cep telefon numarasının pagev@pagev.net.tr adresine mail ile bildirilmesi gerekmektedir.

Türkiye-G.Kore arasındaki Serbest Ticaret Anlaşması Yönetmeliği için tıklayınız.

Gümrük Bakanlığı'nca yayınlanan Türkiye-G.Kore arasındaki Serbest Ticaret Anlaşması Genelgesi için tıklayınız.

Güney Kore STA Menşe Beyanları hk yazı için tıklayınız.

11 Temmuz 2019 tarihli duyurumuz

Hürriyet Gazetesinde Başkanımız Yavuz EROĞLU'nun demeci

VOC TEST MERKEZİ
Ambalaj Atıkları
Plast Eurasia 4-7 Aralık 2024
Partnerlerimiz
2
1
3