GÜNEŞ PLASTİK’TEN, 81 İLDEKİ PANDEMİ HASTANELERİNE ŞEFFAF YÜZ SİPERLİĞİ

Tak Siperini Koru Sevdiklerini” mottosu ile koronavirüsle mücadele sürecine destek sağlayan Güneş Plastik, 81 ildeki pandemi hastanelerinde kullanılmak üzere Şeffaf Yüz Siperliği üretti.

Dünyanın tamamını etkisi altına alan Covid-19 virüsünün yıkıcı etkilerini azaltmak için başlatılan sosyal sorumluluk projelerine Türk Plastik Endüstrisinden destek gelmeye devam ediyor. PAGEV üyelerinden Güneş Plastik, Türkiye’de Pandemi Hastanesi olarak ilan edilen sağlık kuruluşlarında kullanılmak üzere şeffaf yüz siperliği üretti. Arzum ile birlikte 28 bin adet siperlik üreten Güneş Plastik, ayrıca 20 bin şeffaf yüz siperliğini üretip Türkiye çapında 81 ildeki Pandemi Hastanelerine ücretsiz olarak sunuyor. Sağlık çalışanlarına bedelsiz olarak yollanan şeffaf yüz siperlikleri hakkında konuşan Güneş Plastik Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Güneş, “Tak siperini Koru Sevdiklerini” sloganıyla başlattıkları sosyal sorumluluk projesi hakkında şunları söyledi:

“İnsanlık tarihinde eşi benzeri görülmemiş şekilde tüm dünyayı saran ve henüz kontrol altına alınmamış salgın hastalık, ülkemizi de yoğun şekilde etkiliyor. Devletimiz ve sağlık çalışanlarımız, hastalığın etkilerini minimize etmek için gece gündüz çalışmakta fakat enfekte insan sayısı kontrol altına alınmadığı sürece mücadele zorlu geçecek. Ortaya çıkan tablo maalesef çok sayıda insanın hayattan kopacağına işaret ediyor.

Kamu ve sağlık çalışanlarımız mücadelede ellerinden geleni yaparken vatandaşlarımızın da gerekli hassasiyeti göstermesi hayati öneme sahip. Hijyen kurallarına özen göstermek, sosyal izolasyon ve sosyal mesafenin korunmasıyla hastalığın alt edilmesinin mümkün olduğunu görebiliyoruz. Dolayısıyla hepimiz bilinçli hareket edersek bu zorlu süreçten en az kayıpla çıkabiliriz.

Kişisel hijyen için kullanılan cerrahi maskelerin uzun süreli kullanılamamaları ve sonrasında doğru şekilde bertaraf edilememesi yine hijyen anlamında sorunlu bir tabloyu ortaya çıkarmaktadır. Bu noktada yüz siperliğinin daha güvenilir daha hijyenik daha koruyucu olduğu yadsınamayacak bir gerçektir. Buradan hareketle salgının ilk anından itibaren imkanı olan bir çok kişi ve kuruluş 3D printer vasıtasıyla üretim yaptı. Fakat üretim süreleri ve malzeme sıkıntısından dolayı bu yöntem de çok etkili olmadı. Bu kritik süreçte aldığımız hızlı kararla firmamızın tüm imkanlarını seferber ederek kısıtlı bir sürede ekibimizin çalışmalarıyla Şeffaf Yüz Siperliği’nde seri üretime girdik.

Seri imalata başlamamızla birlikte ilk etapta müşterimiz olan Arzum firması ile iş birliği halinde sosyal sorumluluk kapsamında 28.000 adet Şeffaf Yüz Siperliği üretip sağlık çalışanlarımıza bedelsiz olarak dağıtım gerçekleştirdik. Ardından Güneş Plastik olarak 20 bin adetlik ek üretimle 81 ilimizdeki pandemi hastanelerine bu ürünlerimizi bedelsiz olarak yolluyoruz. Şu anda da Güneş Plastik olarak bu kampanyamızı yurt çapına yaymak için çalışma yapıyoruz. Hedefimiz tüm illerimizde pandemi hastanesi olarak tanımlanmış hastanelere yüz siperliği göndererek bu süreçte sağlık çalışanlarımızla el ele, gönül gönüle olmaktır.
Sosyal Sorumluluk Projemiz kapsamında sağlık çalışanlarımıza ücretsiz olarak temin ettiğimiz şeffaf yüz siperliklerini geniş satış ve dağıtım ağları vasıtasıyla tüm yurttaşlarımızın kullanımına da açıyoruz. Uzun kullanım ömrüne sahip ve tekrar dezenfekte edilebilir özelliği ile hem sağlığımızı korumaya hem de virüsün yayılımı yavaşlatmaya yardımcı olacak bu ürünün kullanımının yaygınlaşması hastalığın yenilmesinde büyük koz olacaktır. Özlediğimiz Güneş’li günlerin yakın olduğu inancıyla tüm halkımıza sağlıklı günler diliyoruz.”

VOC TEST MERKEZİ
Ambalaj Atıkları
Plast Eurasia 4-7 Aralık 2024
Partnerlerimiz
2
1
3